Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.
Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .
E-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156
Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.
У музеї Придунав'я відкрито новий клуб "Дунаюшка"
21 січня 2015 року в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відбулося урочисте відкриття нового клубу дитячої творчості «Дунаюшка», керівником якого стала завідувачка відділу природи музею Анжела Степанівна Діденко. На відкриття клубу прийшли підопічні ізмаїльської філії Одеської єврейської благодійної фундації «Хесед шаарей цій» у супроводі начальника філії Ірини Михайлівни Баткіліної та керівника гурткової роботи Станції юних натуралістів Світлани Василівни Тоболток. Цей клуб має на меті зайняти діток цікавими та корисними справами, розкрити їх творчі здібності, розвинути дитячу фантазію, уяву, а також розважити їх, познайомити з виставками краєзнавчого музею. Практичною частиною інтерактивного заняття стало творче завдання – з черепашок різних видів та іншого природного матеріалу хлопці майстрували вироби із пластиліну, черепашок та каміння на морську тематику.
На завершення заходу дітлахи отримали домашнє завдання: придумати емблему для нового клубу.
Солодки валентинки своїми руками
Напередодні Дня всіх закоханих, який щороку відзначається 14 лютого, у рамках роботи пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» у музеї Придунав'я проводяться майстер-класи «Подарунки закоханим» з виготовлення валентинок. Під час заняття хлопці дізнаються про історію свята всіх закоханих від керівника клубу «Дунаюшка» Анжели Степанівни Діденки. Вона розповідає дітям легенди, пов'язані з цим святом та говорить про традиції святкування Дня святого Валентина у різних країнах.
Після пізнавальної частини заняття хлопці приступають майструвати валентинки у вигляді м'якого серця з червоного фетру та метелика з кольорового паперу та чупа-чупса. Кожна дитина вигадує своє оформлення, вибирає кольорову гаму та декорування свого подарунка для коханих, вклавши в нього частинку душі.
Майстер-клас з виготовлення мерцишорів
У лютому в музеї Придунав'я, в рамках роботи пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка», відбуваються майстер-класи «Мерцишор – символ весни» з виготовлення двоколірних амулетів. Проводить заняття керівник клубу «Дунаюшка» Анжела Степанівна Діденко. Вона розповідає дітям про історію виникнення весняного свята Мерцишор чи Мартениця, яке у різних народностей відзначається 1 березня і означає традиційну зустріч весни, також говорить про головний символ весняного свята – мерцишор.
Після вступної частини заняття хлопці з ентузіазмом приймаються робити мерцишори, щоб прикрасити ними одяг у перші весняні дні. Кожна дитина вибирає свій індивідуальний варіант амулету, тому що мерцишор – символ весни, і він може бути яким завгодно, головне – дотримати колірну гаму.
Майстер-клас "Подаруй мамі весну"
Напередодні Міжнародного Жіночого дня в музеї Придунав'я, у рамках роботи пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка», проходять майстер-класи «Подаруй мамі весну» з виготовлення квіткових букетів із паперу. На занятті діти дізнаються про історію свята, чому саме 8 березня стало жіночим днем, коли та як вперше відзначали свято 8 березня.
У другій частині заняття, практичної, Анжела Степанівна проводить дітям майстер-клас із виготовлення солодких букетів із цукерок та гофрованого паперу. Для виготовлення подарунків необхідний гофрований папір зеленого кольору для стеблинки та листочків, гофрований папір (червоний, рожевий, жовтий тощо) для квітки, невелика цукерка, тейп-стрічка, скотч, нитки та флористична сіточка.
Наприкінці заходу у кожної дитини виходить свій індивідуальний неповторний букет, в який він вкладає частинку своєї душі та любов до коханої людини.
Мйстер-клас "Чаювання з жайворонками"
Наприкінці березня в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я в рамках роботи пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» проходить кулінарний майстер-клас «Чавання з жайворонками» з виготовлення «жайворонків» та різного печива, приурочений до Міжнародного дня птахів, що відзначається 1 квітня.
Проводить заняття керівник клубу «Дунаюшка» Анжела Степанівна Діденко. На початку заходу вона розповідає хлопцям про історію походження старовинного печива «Жайворонки».
Після вступної частини заняття хлопці під чуйним керівництвом Анжели Степанівни приступають до виготовлення «жайворонків» та іншого печива. Для випічки використовують три види тіста: дріжджове, пісочне та листкове. З дріжджового виготовляють «жайворонків» і прикрашають їх родзинками-очками; з пісочного – дерев'яними паличками промальовують пташку; з листкового - за допомогою форм вирізують печиво у вигляді метеликів, грибочків, білочок, зайчиків і т.д.
На завершення заходу відбувається чаювання з випічкою, виготовленою власноруч.
Майстер-клас "Великодній декупаж"
У березні-квітні в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я у рамках роботи пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» відбуваються майстер-класи «Великодній декупаж» з виготовлення великодніх яєць.
У першій частині заняття – пізнавальною, співробітники музею розповідають хлопцям, що головними символами Світлого Христового Воскресіння на святкових столах православних людей є крашанки та паски. За переказами, перше пасхальне яйце свята рівноапостольна Марія Магдалина піднесла римському імператору Тіберію зі словами: «Христос Воскрес!». З того часу дарувати великодні яйця близьким і дорогим нам людям стало звичаєм. Традиційним способом розфарбовування великодніх яєць є лушпиння цибулі. Але все ж прикрасити їх власноруч, докладаючи максимум старанності, фантазії і креативу, - найприємніше.
Керівник клубу «Дунаюшка» Анжела Степанівна Діденко знайомить дітей із історією техніки декупаж. Ця техніка прийшла до нас із середньовіччя, саме тоді в Німеччині наприкінці п'ятнадцятого століття з'явилися перші вирізані картинки, якими прикрашали предмети меблів та інтер'єру.
У другій частині заняття – практичною, Анжела Степанівна пояснює хлопцям покроковий процес створення великоднього декупажу. Для виготовлення крашанок необхідні сирі курячі яйця, паперові столові серветки з відповідним малюнком, акриловий лак для декупажу, клей ПВА, велика голка. Під керівництвом доброзичливих помічників діти з ентузіазмом залишають на шкаралупі свою фантазію у вигляді звірів, усміхненого сонечка, метеликів, квітів, фруктів та химерних орнаментів. Кожна робота виходить по-своєму унікальною та красивою, а майстер-клас стає захоплюючим та корисним заняттям. Готові роботи учасники заходу забирають із собою на згадку про світле свято Великодня.
Майстер-клас "Романтика свічок"
В Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я у рамках роботи пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» проходить майстер-клас «Романтика свічок» із виготовлення декоративних воскових свічок. Проводить заняття керівник клубу «Дунаюшка» Анжела Степанівна Діденко. На початку заходу вона розповідає хлопцям про історію виникнення свічки, про свічення та про різні способи декорування та ароматизації свічок.
Після вступної частини заняття хлопці приступають до виготовлення ексклюзивних свічок. Анжела Степанівна пропонує хлопцям два способи декорування: квітковою та морською тематикою. Для декорування необхідний парафін, що розтанув на водяній бані, барвники, ґноти, формочки для заливання, різні прикраси, трохи фантазії та терпіння і ось через годину справжній шедевр свічкового мистецтва готовий!
Майстер-клас "Зустрічаємо літо з метеликами"
У дні літніх канікул в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я у рамках роботи пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» відбувся майстер-клас «Зустрічаємо літо з метеликами» з виготовлення обідків для волосся з метеликом. На майстер-клас прийшли дівчатка, яким було запропоновано зробити гарний обідок для себе, та хлопчики, які робили обідки для своїх улюблених мам.
Підготувала та провела майстер-клас керівник клубу «Дунаюшка» – завідувачка відділу природи Анжела Степанівна Діденко. У першій частині заняття – пізнавальною, вона провела хлопцям екскурсію виставкою-колекцією «Порхаючі квіти». Ентомологічна колекція є зібранням творів творчості природи. На виставці знаходяться понад 100 видів комах, представників 5-ти загонів. Більшу частину колекції складають денні та нічні метелики, зібрані в основному на території нашого міста та в його околицях. Частина комах, що експонуються, – це яскраві тропічні метелики, які дарують людям почуття радості від милування їх дивовижною красою, а також фантастичні жуки. Чимало серед комах видів, які внесені до Червоної книги України та Європейського червоного списку. Виставка-колекція «Порхаючі квіти» демонструє красу природи Придунайського краю та необхідність її захисту та збереження.
У другій частині заняття – практичною, Анжела Степанівна пояснила хлопцям покроковий процес створення декоративних обідків для волосся. Для їх виготовлення знадобилися обідки, різні тканини: органза, жаккард, а також бісер, пір'я та клей. Хлопці обирали колірну гаму самостійно, виявляючи творчий підхід до справи. Кожна робота вийшла по-своєму унікальною та красивою, а майстер-клас став захоплюючим та корисним заняттям.
Майстер-клас "Чарівний світ піску"
В Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я у рамках роботи пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» проходять майстер-класи «Чарівний світ піску» зі створення яскравих картин із кольорового піску. Перший такий майстер-клас відбувся напередодні Міжнародного дня Чорного моря, щорічно відзначається 31 жовтня. Завітали до учнів Ізмаїльської художньої школи зі своїм викладачем Ларисою Олександрівною Соріною.
Підготувала та провела майстер-клас керівник клубу «Дунаюшка» – завідувачка відділу природи Анжела Степанівна Діденко. У першій частині заняття – пізнавальною, вона провела екскурсію відділом природи, де діти ознайомилися з представниками флори та фауни Придунав'я, а також з мешканцями Чорного моря. У другій частині – практичній, Анжела Степанівна розповіла хлопцям про те, що пісочна анімація або малювання піском – це дуже захоплюючий і при цьому розслаблюючий процес, що дозволяє розвинути фантазію, розкрити свій внутрішній світ. Далі вона пояснила учням покроковий процес створення яскравих композицій та незвичайних картин із кольорового піску. Також на майстер-класі хлопці опановували техніку малювання піском на склі під освітленням ламп, створюючи неповторні пісочні анімації. Допомагав їм у цьому художник-реставратор музею Придунав'я В'ячеслав Прокопович Гуменний.
На завершення зустрічі завідувач відділу історії та культури Олена Василівна Акчебаш провела для учнів майстер-клас зі створення пісочних композицій у різних посудинах та свічках. розкрили таємницю магічних пісочних композицій у судинах та свічках.
Співробітники музею Придунав'я запрошують усіх бажаючих відвідати майстер-класи «Чарівний світ піску», оскільки пісочне малювання покращує пам'ять, розвиває дрібну моторику, пластику, зорове сприйняття, терплячість та уяву. Малюючи піском, людина поступово входить у легкий медитативний стан, і це дає можливість по-справжньому розслабитися, відпочити. Саме в такому стані найкраще знімаються стреси, внутрішні затискачі. Пісок має дивовижну властивість прибирати прояв негативних емоцій. На наших майстер-класах дорослі та діти зможуть вивчити основні прийоми малювання піском.