Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

140357Щороку, 8 травня, разом з усім цивілізованим світом ми вшановуємо кожного, хто захищав планету від нацизма у роки Другої світової війни. Мільйони втрачених життів, скалечених доль, закатованих душ. Вибухи, постріли, бомбардування, блокади, масові розстріли, окопи, поранення, каральні операції, концтабори, газові камери, полони, примусові роботи – це наслідки війни, яка стала найбільш руйнівною трагедією ХХ ст., забравши життя понад

60 мільйонів людей, серед яких понад 8 мільйонів українців. Вона залишила глибокий слід в історії, змінила кордони, долі народів і світовий порядок.
    Цей день встановлено законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою в пам'ятанні про ту страшну трагедію в історії людства.
    У світі день капітуляції нацистської Німеччини традиційно відзначають 8 травня, як День пам'яті та перемоги. Саме цього дня у 1945 році було підписано акт про беззастережну капітуляцію Німеччини перед союзниками. Понад 10 років тому Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо. 8 травня стало офіційним днем вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війні. Символом вшанування загиблих є червоний мак – міжнародний знак скорботи за жертвами війни. В Україні кажуть: «Маки цвітуть там, де була пролита козацька кров», тому мак не лише європейський, але й український символ. Червоний мак з давних-давен є могутнім талісманом українського роду, адже означає красу, молодість та скороминущість.

 

2   

    Друга світова розпочалася для України нападом нацистської Німеччини на Польщу 1 вересня 1939 року і бомбардуванням авіацією Львова та інших наших міст. А з 22 червня 1941 року після вторгнення Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. Ця війна пройшлася Україною, залишивши за собою руйнування та смерть:
    - 8 мільйонів загиблих українців – кожен п'ятий мешканець країни;
    - понад 700 міст і 28 тисяч сіл знищені (більшість із них – разом із жителями);
   - мільйони людей стали рабами Третього Рейху, їх вивозили на примусові роботи, морили голодом і катували;
    - Бабин Яр – понад 100 тисяч розстріляних, це найбільша братська могила в Європі;
    - Корюківка – найбільша каральна акція фашистів. Село знищене, понад 6 тисяч людей спалені живцем.

 

760821800

 

7703981660

 

3032424615618
    Україна була одним із ключових театрів бойових дій Другої світової війни. Українці воювали в лавах Червоної армії, УПА, військ союзників, брали участь у русі Опору. Історія Другої світової війни для України – це не лише історія перемоги, а й історія боротьби за свободу.
    Здалося, що жахіття 40-х років залишилось у минулому, але російсько-українська війна, що триває з 2014 р. показує, що загроза агресії не зникла. Українці знову змушені виборювати свою незалежність. Руйнування міст: Маріуполь, Бахмут, Авдіївка – як колись Київ, Харьків, Сталінград. Геноцид українців – масові вбиства у Бучі, Ізюмі, Херсоні, Сумах. Фільтраційні табори – десятки тисяч українців проходять через тортури; викрадення дітей, розстріли, знищення культури. Українці не просто повторюють героїзм минулих поколінь – вони пишуть нову історію боротьби за свободу. Тому сьогодні, як у 1945 році, перемога має стати тріумфом правди над брехнею, свободи над тиранією, світла над темрявою.
    Збройні сили України – спадкоємці воїнів минулого. Як і 80 років тому, українські військові захищають сьогодні свою державу від загарбників. Вони стали символом мужності, відданості та боротьби за справедливість. Кожен наш боєць – це відповідь історії, яка знову випробовує Україну на міцність. Сьогоднішні події доводять: мир – це не просто відсутність війни, а результат боротьби за справедливість. І якщо українці колись допомагали знищити нацизм, то сьогодні зупиняють новітній тоталітаризм.
    Ця річниця – не просто про минуле. Вона про сьогодення. Це не лише пам'ять про загиблих, а про тих, хто зараз на передовій. Це не лише день жалоби, а день боротьби. Ми не можемо дозволити собі просто згадувати, ми повинні діяти.



ПАМ'ЯТАЄМО. ПОМСТИМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО.

Добавить комментарий