Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

DSC 0174Днями до Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав'я завітали вихованці 2-В класу приватної школи «DREAM SCHOOL» зі своїм вчителем Наталією Сергіївною Аніною. Для них була підготовлена спеціальна програма. На початку зустрічі завідуюча відділом природи музею Придунав'я, керівник познавально-розважального клубу «Дунаюшка» Анжела Степанівна Діденко провела тематичну екскурсію виставкою «Священна комаха України». Вона докладніше розповіла про бджолу з зоологічної точки зору, як комаху сімейства жалячих, загону

перетинчастокрилих, про її спосіб та тривалість життя, розмноження, харчування, устрій та обов'язки, вироблення меду, історію виникнення рамкового вулика та бджільництва, як сільськогосподарської галузі та ін.
    Юні відвідувачі музею Придунав'я дізналися, що бджола на Україні здавна вважається священною комахою. Це створіння й справді не може не викликати в кого цікавість, в кого здивування, в кого, навіть, острах. Спостерігаючи за життям бджолиної сім'ї людина знаходила в ньому багато повчального і для себе. Не дивно, що в народі стільки приказок про бджолину працьовитість, рішучість, з якою вони захищають своє житло від сторонніх посягань і, звичайно ж, про мед.
    Бджоли грають важливу роль в харчуванні людини: запилюють більшу частину плодоовочевих культур і сприяють збереженню біорізноманіття у природі. Однак вчені спостерігають тенденцію скорочення популяції бджіл. Серед основних причин вимирання бджіл — монокультури і використання пестицидів у сільському господарстві. Тому мета виставки також привернути увагу до проблем про масову загибель бджіл (http://www.pridunavie.com.ua/index.php/novosti/817-den-ne-nastupajte-na-bdzhil).
    Експозиція виставки представлена історико-побутовими предметами з фондів музею, які використовувались для ласування медом у минулому, реманентами пасічника з колекції музею та кочової пасіки «Сапіга і син». Також на виставці представлена друкована продукція минулих часів – вітальні листівки та фотокартки медоносних рослин музею Придунав'я.
    У другій частині – практичній, Анжела Степанівна провела для дівчаток і хлопців майстер-клас. Дітям було запропоновано зробити бджілку із паперу. Вони з ентузіазмом взялися до роботи. Посередині заняття, щоб дітлахи трохи відпочили, Анжела Степанівна вивела їх у квітучий і пахучий двір музею Придунав'я. Там вона провела їм невелику екскурсію, розповідаючи про квіти, що ростуть у дворику, називаючи їхню правильну науково-біологічну назву, а діти, в свою чергу, розповіли, як у їх сім'ях по-простому називають ту чи іншу квітку. Так, подорожуючи квітучим двориком музею, діти на згадку про зустріч зробили собі живий оберіг із пелюсток квітів у вигляді браслета на руку.

 

DSC 0153

 

DSC 0137

 

DSC 0148

 

DSC 0158

 

DSC 0160

 

DSC 0166

 

DSC 0169

 

DSC 0172

 

DSC 0175

Добавить комментарий