Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

495716 травня, в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я спільно з ГО «Центр соціально-культурної творчості «Гармонія» пройшла акція «Вишиванку одягаємо, Україну прославляємо!» до Всесвітнього дня вишиванки (http://www.pridunavie.com.ua/index.php/novosti/889-vishivanku-odyagaemo-ukrajinu-proslavlyaemo) – свята, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.


    В святковий день в музеї Придунав'я була різноманітна програма. У рамках акції біля музею проходив благодійний мистецький ярмарок «Вишиванка – духовна броня українців» на підтримку Збройних Сил України за участю волонтерів Громадської організації «Ізмаїл для ЗСУ». На ярмарку, на продаж, були представлені різноманітні прикраси та сувеніри, прапорці із підписами бійців 88-го батальйону, гільзи, які були привезені з поля бою та розписані майстринями. Були в продажі також ласощі (пастила, джерги та фріпси) від «Домашній продукт «Vnature» (власник та технолог Лариса Смілянська). Кошти від ярмарку пішли на закриття чергового запиту від військовослужбовців – на придбання павербанків та планшетів. Ці речі на фронті дуже актуальні, але, на жаль, це розхідники. Також всі бажаючі мали змогу написати на листочках добрі слова нашим захисникам, які волонтери обов'язково передадуть черговою посилкою на фронт до хлопців.

 

DSC 0998

 

DSC 0981

 

DSC 0992

 

DSC 1015


    В цей же час під чуйним керівництвом майстрині Тетяни Пінтійської – керівника гуртка «Лялька-мотанка» Палацу дітей та юнацтва імені Алли Іванової проходив майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки «Україночка».

 

DSC 0996
    DSC 1004

 

    У другій половині дня в центральному залі музею відбувся пізнавальний захід «Екскурс у символіку візерунків «Вишиваний код України»», на початку якого із вступним словом перед гостями виступила директорка музею Придунав'я Ольга Михайлівна Тірон.
    «Щиро вітаємо із Всесвітнім днем вишиванки. Вишиванка – це любов, сила та зброя! Ми вдячні усім, хто сьогодні боронить та захищає нашу Україну, нашим Збройним Силам, що ми маємо можливість провести цей захід. Миру всім, щастя, здоров'я та радості, – привітала вона.

 

DSC 1037
    Далі слово було передано ведучим свята – заступнику директора з наукової роботи Катерині Петрівні Альошиній та завідуючий відділу історії та культури Ларисі Василівні Землянській. Вони розповіли про історію Дня вишиванки, традиції та звичаї, пов'язані із головним кодом української нації. Їхня розповідь перегукувалася з трепетними сімейними історіями вишиванок гостей свята. Зворушливу історію своєї вишиванки крізь погляд шести поколінь своєї родини представила присутнім на заході відома ізмаїльчанка, голова громадської організації «Гармонія» Марина Леонідівна Талько.

 

DSC 1056

 DSC 1202

 

DSC 1087

 

DSC 1088
    У Білому Залі музею Придунав'я, де відбувався захід, були представлені вишиванки та рушники кінця ХІХ – початку ХХ ст. із фондів музею Придунав'я. Це українські, румунські, молдавські, гагаузькі вишиванки. Бессарабія – це багатонаціональний край. У кожного етносу свої кольори та орнаменти, візерунки та техника вишивання. Взагалі в фондах музею Придунав'я зберігається близько 50 сорочок, кожна з яких представляє зразок вишитих жіночих і чоловічих сорочок різних регіонів України.

 

DSC 0979

 

DSC 0981
    Серед експонатів були й сімейні спадщини. Одна з вишиванок дісталася нашій місцевій художниці Ларисі Олександрівні Соріної від її бабусі. Це сорочка початку ХХ століття, яку вона з любов'ю зберігає в своїй родині, як своєрідний генетичний код. «Вишиванка в Україні – це національна святиня, вона символізує і несе в собі духовне багатство, мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Вишиванку прийнято передавати з роду в рід, зберігати як реліквію», – зауважила Лариса Олександрівна.

 

DSC 1165    У вишиванкову експозицію свята гармонійно вписалася картина «Портрет українки» художника минулого століття Олександра Бистрякова. На ньому зображена жінка у вишиванці з червоним намистом. Картина була передана музею вдовою художника.
    В рамках свята відбулася також демонстрація традиційного українського та молдавського народного жіночого вбрання середини ХІХ століття. Ці костюми методом наукової реконструкції були відтворені художником-реставратором музею Придунав'я Надією Василівною Горбань. А вишила сорочку традіційною українською вишивкою відома ізмаїльська майстриня Ніна Григорієвна Григор'єва, яка в цей день подарувала музею вишиту власними руками картину, де на мапі України зображені властиві кожному регіону України традиційні орнаменти вишиванок.

 

DSC 1118
DSC 1140

 

DSC 1156

 

DSC 1127

   

    Варто зазначити, що на святі крім організаторів та учасників заходу, більшість гостей були у вишиванках, тим самим вони у цей день підтримали традицію вдягати вишивані сорочки та плаття.

 

DSC 0009

 

DSC 1085
    Упродовж всього заходу розповіді ведучих і учасників свята перемежувалися з музичними номерами. Своїми виступами, українськими народними піснями, порадували аудиторію вокальний колектив «Мелодія Дунаю», солістка народної вокальної студії «Креатив» Ася Некраха, вихованець музичної школи ім. М.Чембержи Тимофій Власов, учениця вокальної студії «Нота» Анна Ратнюк, солістка народного вокального колективу «Мелодія Дунаю» Анастасія Сівцова, солістка народної вокальної студії «Креатив» Феодора Куртева та відомий ізмаїльський вокаліст, художній керівник народної вокальної студії «Креатив» Сергій Нейчев.

 

DSC 1170

 

DSC 1070

 

DSC 1083

 

DSC 1172

 

DSC 1052

 

DSC 1095

Добавить комментарий