Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

503611 травня, напередодні особливого свята вшанування мами – Дня Матері, яке в Україні традиційно святкують в другу неділю травня, до Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав'я завітали учні Ізмаїльської художньої школи та школи мистецтв ім. Сергія Малаховського зі своїм викладачем Ларисою Олександрівною Соріною. Для них в рамках проекту «Музейна педагогіка» керівником пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» Анжелою Степанівною Діденко було проведено захід-вшанування

матері. В ході нього діти дізналися про історію та традиції свята Дня Матері.
    Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам'ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
    Її старання увінчалися успіхом: у 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша людина для своїх дітей. Згодом американська традиція перейшла у інші країни світу. Наприклад, одразу післі Першої світової війни День матері почали святкувати у Швеції, Норвегії та кількох інших країнах Європи.
    В Україні День Матері почали святкувати у 1999 році. Мама в нашій країні з давніх-давен вважалася справжньою берегинею домашнього вогнища і саме тою людиною, до якої діти завжди приходять за добрим словом, порадою та допомогою. І, хоча офіційно День матері з'явився в Україні порівняно недавно, шанують її українці набагато довше.
    До прикладу, в Канаді українська діаспора почала вітати своїх матерів ще на початку XX століття (1928 року), а в західних регіонах Україні така ініціатива з'явилася через рік після цього.
В другу неділю травня у Львові традиційно влаштовували концерти, що були присвячені матерям. За радянської влади свято заборонили і так тривало дуже довго. Цікавий факт: за часів Київської Русі і козаччини існувало свято – день Пречистої Діви Марії. Цього дня було прийнято вітати жінок, особливо матерів.
    Мама – найрідніша людина у житті кожного з нас. Вона перебуває поряд під час всіх найважливіших подій в житті, навчає нас перших слів, кроків та інших навичок.
    Безумовно, День Матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
    У другій частині заходу – практичній, було проведено майстер клас «Квіткове свято для мами». Діти виготовляли вітальні листівки для мами та бабусі своїми руками з паперу та стрічок (об´ємна аплікація). Учні працювали з природними матеріалами та вчилися оздоблювати букет з живих квітів.
    Метою заходу було поєднати покоління, вшанувати своїх найрідніших жінок. Традиційно у цей день дарують своїм матерям подарунки, листівки або квіти та, головне, приділяють увагу та час, щоб висловити свою любов і вдячність.
    Співробітники музею Придунав´я від усієї душі вітає дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

                                                                                                                       Зав.відділу природи А.С. Діденко

 

6056

 

5295

 

4474

 

9855

 

8526

 

7923

 

24493527

Добавить комментарий