-
Сентябрь 2024
-
Июль 2024
-
Июнь 2024
-
Май 2024
-
Апрель 2024
-
Март 2024
-
Февраль 2024
-
15 лютого - 35-та річниця виведення військ з Афганістану
-
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
-
24 лютого 2024 року – друга річниця початку повномасштабної російсько-української війни
-
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
-
День пам’яті Героїв Небесної Сотні
-
-
Январь 2024
-
Декабрь 2023
-
Ноябрь 2023
-
Октябрь 2023
-
В музеї Придунав’я відкрита фотовиставка «Місто мого серця», присвячена 433-й річниці від дня заснування Ізмаїлу
-
27 жовтня - День української писемності та мови
-
5 жовтня відновив свою роботу клуб дитячої творчості «Дунаюшка» при Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я
-
7 жовтня – День прядки
-
«Боролись! Боремось! Поборемо!»
-
-
Сентябрь 2023
-
Август 2023
-
Июль 2023
-
Июнь 2023
-
Сентябрь 2022
Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.
Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .
E-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156
Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.
11 травня, напередодні особливого свята вшанування мами – Дня Матері, яке в Україні традиційно святкують в другу неділю травня, до Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав'я завітали учні Ізмаїльської художньої школи та школи мистецтв ім. Сергія Малаховського зі своїм викладачем Ларисою Олександрівною Соріною. Для них в рамках проекту «Музейна педагогіка» керівником пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» Анжелою Степанівною Діденко було проведено захід-вшанування
матері. В ході нього діти дізналися про історію та традиції свята Дня Матері.
Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам'ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом: у 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша людина для своїх дітей. Згодом американська традиція перейшла у інші країни світу. Наприклад, одразу післі Першої світової війни День матері почали святкувати у Швеції, Норвегії та кількох інших країнах Європи.
В Україні День Матері почали святкувати у 1999 році. Мама в нашій країні з давніх-давен вважалася справжньою берегинею домашнього вогнища і саме тою людиною, до якої діти завжди приходять за добрим словом, порадою та допомогою. І, хоча офіційно День матері з'явився в Україні порівняно недавно, шанують її українці набагато довше.
До прикладу, в Канаді українська діаспора почала вітати своїх матерів ще на початку XX століття (1928 року), а в західних регіонах Україні така ініціатива з'явилася через рік після цього.
В другу неділю травня у Львові традиційно влаштовували концерти, що були присвячені матерям. За радянської влади свято заборонили і так тривало дуже довго. Цікавий факт: за часів Київської Русі і козаччини існувало свято – день Пречистої Діви Марії. Цього дня було прийнято вітати жінок, особливо матерів.
Мама – найрідніша людина у житті кожного з нас. Вона перебуває поряд під час всіх найважливіших подій в житті, навчає нас перших слів, кроків та інших навичок.
Безумовно, День Матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
У другій частині заходу – практичній, було проведено майстер клас «Квіткове свято для мами». Діти виготовляли вітальні листівки для мами та бабусі своїми руками з паперу та стрічок (об´ємна аплікація). Учні працювали з природними матеріалами та вчилися оздоблювати букет з живих квітів.
Метою заходу було поєднати покоління, вшанувати своїх найрідніших жінок. Традиційно у цей день дарують своїм матерям подарунки, листівки або квіти та, головне, приділяють увагу та час, щоб висловити свою любов і вдячність.
Співробітники музею Придунав´я від усієї душі вітає дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
Зав.відділу природи А.С. Діденко