-
Декабрь 2024
-
Ноябрь 2024
-
Октябрь 2024
-
Сентябрь 2024
-
Июль 2024
-
Июнь 2024
-
Май 2024
-
Апрель 2024
-
Март 2024
-
10 березня – День Державного Гімну України
-
14 березня – День українського добровольця
-
В музеї Придунав'я відкрита художня виставка «З надією в серці»
-
Всесвітній день фортепіано
-
День народження телефонного апарату – 7 березня
-
До 210-річчя від Дня Народження Тараса Шевченко
-
Мерцішор – символ весни та надії
-
-
Февраль 2024
-
15 лютого - 35-та річниця виведення військ з Афганістану
-
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
-
24 лютого 2024 року – друга річниця початку повномасштабної російсько-української війни
-
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
-
День пам’яті Героїв Небесної Сотні
-
-
Январь 2024
-
Декабрь 2023
-
Ноябрь 2023
-
Октябрь 2023
-
Август 2023
-
Июнь 2023
-
Октябрь 2022
-
Сентябрь 2022
Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.
Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .
E-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156
Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.
Спільно з державами Європейського Союзу Україна сьогодні відзначає День Європи. Президент України Володимир Зеленський 8 травня 2023 року підписав відповідний указ №266/2023. «Зараз Україна б'ється проти тотального зла. Зараз Україна б'ється за майбутнє – і своє, і всієї Європи, усього вільного світу. Зараз ми спираємося на спільну силу вільних народів і знаємо, що разом із ними завжди будемо частиною вільної Європи, яка не підкориться
злу. І разом з усією вільною Європою 9 травня в Україні будемо відзначати День Європи. Європи об'єднаної, в основі якої має бути й буде мир. Європи нашої, частиною якої Україна завжди була, є й буде. 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм», – наголосив Президент України.
У країнах Євросоюзу День Європи, як символ єдності та миру на континент, відзначають 9 травня. Цю дату затвердили у 1985-му році на саміті Європейської ради в Мілані, оскільки 9-го травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував створити нову форму організації держав у Європі у вигляді «наднаціональної спільноти», налагодити спільну координацію та контроль за важкою промисловістю. Ініціатива полягала в пропозиції розробити принципи спільної політики для досягнення солідарності в цій окремій галузі. Шляхом до реалізації плану Шумана мала стати Європейська спільнота вугілля та сталі. За задумом Шумана, Франція, Німеччина та інші європейські країни мали передати управління виробництвом вугілля та сталі єдиному органу. Унаслідок такого об'єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни та створення механізму попередження воєн, щоб їх не лише «не можна було уявити, а й вони були неможливими». У своїй декларації він наголошував, що економічна співпраця допоможе підвищити стандарти життя та стане першим кроком до об'єднаної Європи.
Тому 9 травня вважається днем народження Європейського Союзу. Доти День Європи відзначали 5 травня, адже цього дня у 1945-му була створена Рада Європи. Тепер ця дата залишилася лише щорічною згадкою про заснування цієї міжнародної організації.
Трохи історії.
Сама ідея об'єднаної Європи набула більш окреслених рис у 1920–1930-х рр., коли страхіття Першої світової війни змусили європейців задуматися над спільним майбутнім. Так, австрійський політик Ріхард Куденхтов-Калергі в 1926 році скликав Пан'європейський конгрес.
Згодом лише Друга світова, з усіма її страхіттями, спричинила примирення колись одвічних ворогів. Мова йде про Німеччину та Францію. Тоді економічна співпраця в рамках Європейського об'єднання вугілля і сталі сприяло зникненню історичних бар'єрів між двома країнами. Німецькі та французькі лідери, зокрема Конрад Аденауер, Шарль де Голль, Гельмут Коль та Франсуа Міттеран, стали символами побудови європейської родини на основі солідарності та підтримки.
Нині Європа є свідком безпрецедентної жорстокої війни. Війни, яка засвідчила, що не існує меж людяності. Війни, яка показала всьому світу справжню суть росії – імперії, яка прагне розширити свій вплив за рахунок маніпуляцій історією, ядерної зброї та новітнього нацизму, знищити українську демократію.
Те, що світ, зокрема Євросоюз, підтримує Україну свідчить про відсутність толерування збройної агресії, яку розв'язала Москва. Безумовно, існують певні внутрішньополітичні дискусії щодо того, коли Україна може стати членом ЄС. Але героїчні українці вже вибороли своє право бути європейцями. Новими європейцями, які показали всім, як варто боротися за цінності. «Як тоді ми разом знищували зло, так і зараз ми разом знищуємо аналогічне зло. На жаль, зло повернулося. Хоч агресор тепер інший, у нього та сама мета – поневолення або знищення. І як тоді ми спиралися на спільну силу вільних народів, так і зараз ми б'ємося проти зла разом із вільним світом, разом із вільною Європою. І ми переможемо! Буде день нашої перемоги – День перемоги України!», – сказав президент В. Зеленський.
Цього травня День Європи об'єднує громадян, щоб дізнатися більше про те, як ЄС підтримує мир, безпеку та демократію через свою рішучість перед обличчям російської війни, російської агресії проти України та інших конфліктів у всьому світі.
Україна платить високу ціну за своє повернення до Європи. Небесна сотня поклала своє життя за цінності, які закладені у підвалини об'єднаної Європи: права людини, людська гідність, демократія і верховенство права. Коли українці стали щитом на шляху загарбників і «обламала зуби» ординцям, які у імперському засліпленні почали марити вже не тільки Києвом і Львовом, але й Берліном і Парижем, Європа почула й зрозуміла Україну. Ми відчули справжню підтримку і невдавану симпатію. Сьогодні Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною у нашій боротьбі проти російської агресії, а членство України в ЄС вже нікому не здається фантастичним. Синє європейське знамено з 12-ма зірками, що символізують повноту й досконалість майорить поруч з нашим синьо-жовтим стягом.
Науковий співробітник відділу історії та культури О.А. Гарвалінська