Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

DSC 0046В рамках проекту «Музейна педагогіка» до Всесвітнього дня української хустки, який вже традиційно відзначається 7 грудня (http://pridunavie.com.ua/index.php/novosti/782-ukrajinska-khustka-tse-oberig-natsiji), до музею завітали вихованці Ізмаїльської художньої школи зі своїм викладачем Ларисою Олександрівною Соріною. Для них керівником дитячого пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» Анжелою Степанівною Діденко було проведено інтегроване заняття «Обрядові символи української культурної спадщини».


    В першій частині заняття Лариса Олександрівна Соріна провела майстер-клас по зав'язуванню старовинних бабусиних та сучасних українських хустинок та шарфів. В ньому взяли участь діти зі своїми батьками, директор музею Ольга Михайлівна Тірон та науковий склад музею.
    Під час процесу Лариса Олександрівна розповіла учасникам майстер-класу про те, що хустка є невід'ємним елементом традиційного українського жіночого одягу. З давніх-давен вона була символом жіночності, вірності й кохання, своєрідним оберегом для українців. Дівчата та жінки носили хустку протягом усього року. При цьому вона була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.
    Мета майстер-класу Соріної Л.О. була поєднати жіночі покоління, тому діти мали завдання принести з дому сімейні реліквії – хустки та розповісти про своїх бабусь. Була представлена колекція українських хусток різних родин, присутні дізналися про передавання хустки як сімейної цінності від матері до дочки, побачили родинні реліквії. Під час майстер-класу кожна дівчинка та жінка мали змогу прикрасити себе автентичним аксесуаром.
    Потім всі учасники майстер-класу з метою збереження та відновлення українських традицій, популяризації у соціальних мережах хустки, як культурної спадщини, долучилися до флешмобу «Зроби фото з хусткою».
   В другій частині заняття Анжела Степанівна зі своїми помічниками – співробітниками музею провела для дітей майстер-клас з виготовлення різдвяного янгола з паперу для передачі бійцям, які боронять кордони нашої держави. Всі присутні завзято та старанно взялися за роботу. Адже янгол – символ світла, добра та духовності, а янголи зроблені власними руками, наділені особливою енергетикою. Янгол – символ чистоти, охоронець родини і нехай буде охоронцем наших захисників і захисниць.
    На завершення зустрічі діти прикрасили новорічну ялинку у відділі природи музею Придунав'я та у піднесеному настрої промовили побажання один одному до новорічних свят.

 

                                                        Зав. відділом природи музею Придунав'я Діденко А.С.

 

DSC 0006

 

DSC 0013

 

DSC 0021

 

DSC 0027

 

DSC 0037

 

DSC 0042

 

DSC 0048

 

DSC 0059

 

DSC 0066

 

DSC 0071

 

DSC 0079

 

DSC 0094

 

Добавить комментарий