Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

Через 4 роки загибелі останньої
бджоли загине людство...
Альберт Ейнштейн

 
00023Сьогодні, 10 липня, проводиться день «Не наступайте на бджіл», що наголошує на цінності бджіл і хорошу роботу, виконану бджолярами країни. Цей день наголошує на важливість існування цих комах та роботи, яку вони виконують.

Бджіл з давніх-давен цінують усі народи світу. Завдяки своїй працьовитості, вони стали символом працьовитості, ощадливості, порядку, чистоти. Про них складено багато віршів та пісень, древніх легенд та міфів. Українці називають бджолу «святою», а німці дали їй назву «божа пташка».


    Бджоли дуже потрібні природі! Адже понад 90% видів диких квітучих рослин у світі та понад 75% світових продовольчих культур залежать від запилювачів, зокрема – від бджіл. Бджоли роблять вагомий внесок у глобальну продовольчу безпеку. Без невпинної роботи цих комах з наших столів зникло б більше третини всього, що ми їмо.
    Існує кілька причин, чому бджоли такі важливі для людини і природи. Бджоли роблять надзвичайно корисний для здоров'я та смачний мед, який містить вітаміни, фолієву кислоту та хімічні речовини і сполуки. Також має лікувальні антибактеріальні і противірусні властивості, корисний при діабеті, допомагає боротись із кашлем та прискорює загоєння ран і опіків.
    Найбільша користь від бджіл – запилення рослин. Збираючи нектар із квіток, вони переносять пилок з тичинки однієї рослини до приймочки маточки іншої, таким чином і відбувається запилення. Одна бджола за день може облетіти близько 4000 квіток, а бджолина сім'я – 40–60 млн. Серед усіх комах-запилювачів бджоли виконують близько 80% такої надважливої роботи.
    Бджільництво в Україні існувало завжди. У давні часи, коли звичних тепер вуликів ще не було, за медом доводилось лізти на дерева. Збирачі солодкого продукту звались бортниками. Найбільше бортництвом славились Чернігівщина й Полтавщина. Мед і віск у великій кількості спрямовували на продаж в Італію, Візантію, Францію, німецькі землі, а також до країн Сходу. З літописних джерел відомо, що у 945 році княгиня Ольга при обміні дарунками з візантійським імператором Костянтином отримала від нього золото, срібло, дорогоцінний посуд, а натомість дарувала мед, віск, а також челядь.
    Україна й нині залишається однією з країн-лідерів із виробництва меду. Основними виробниками цього продукту в Україні є середні та великі пасіки. В останній час дуже багато повідомлень з різних куточків країни про масову загибель бджіл. Експерти стверджують, що причина цього – відсутність комунікації між агровиробниками та пасічниками. Згідно з «Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», аграрії за три доби до хімобробки медоносних рослин зобов'язані попередити пасічників у радіусі десяти кілометрів від оброблюваних площ. Зокрема, про дату обробки, назву препарату, ступінь і термін дії його токсичності. Однак ця норма, зазвичай, не виконується.
    Отже, бджоли – надзвичайно важливі комахи для людини і природи. Тож давайте піклуватися про цих чудових комах, які роблять наше життя солодшим. Купуючи мед та інші продукти бджільництва в українських бджолярів, або вирощуючи квітучі рослини, які забезпечують бджіл кормами, або уникаючи використання пестицидів і поширюючи інформацію про важливість бджіл, як запилювачів, кожен із нас робить важливий внесок у збереження біорізноманіття та підтримку сталого розвитку на планеті.
    Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав'я, в свою чергу, розробляє екологічний проект «Священна комаха України», присвячений комахам, квітам та метеликам. На території музею, у центрі нашого міста, вирощуються квіти, дерева та чагарники, які приваблюють комах, зокрема, бджіл.
    Тож, будьте уважні, «Не наступайте на бджіл!»

                                                                                                Зав. відділу природи А.С. Діденко

 

00024

 

00025

 

00026

 

00028

 

00029

Добавить комментарий