-
Сентябрь 2024
-
Июль 2024
-
Июнь 2024
-
Май 2024
-
Апрель 2024
-
Март 2024
-
Февраль 2024
-
15 лютого - 35-та річниця виведення військ з Афганістану
-
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
-
24 лютого 2024 року – друга річниця початку повномасштабної російсько-української війни
-
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
-
День пам’яті Героїв Небесної Сотні
-
-
Январь 2024
-
Декабрь 2023
-
Ноябрь 2023
-
Октябрь 2023
-
В музеї Придунав’я відкрита фотовиставка «Місто мого серця», присвячена 433-й річниці від дня заснування Ізмаїлу
-
27 жовтня - День української писемності та мови
-
5 жовтня відновив свою роботу клуб дитячої творчості «Дунаюшка» при Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я
-
7 жовтня – День прядки
-
«Боролись! Боремось! Поборемо!»
-
-
Сентябрь 2023
-
Август 2023
-
Июль 2023
-
Июнь 2023
-
Сентябрь 2022
Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.
Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .
E-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156
Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.
Через 4 роки загибелі останньої
бджоли загине людство...
Альберт Ейнштейн
Сьогодні, 10 липня, проводиться день «Не наступайте на бджіл», що наголошує на цінності бджіл і хорошу роботу, виконану бджолярами країни. Цей день наголошує на важливість існування цих комах та роботи, яку вони виконують.
Бджіл з давніх-давен цінують усі народи світу. Завдяки своїй працьовитості, вони стали символом працьовитості, ощадливості, порядку, чистоти. Про них складено багато віршів та пісень, древніх легенд та міфів. Українці називають бджолу «святою», а німці дали їй назву «божа пташка».
Бджоли дуже потрібні природі! Адже понад 90% видів диких квітучих рослин у світі та понад 75% світових продовольчих культур залежать від запилювачів, зокрема – від бджіл. Бджоли роблять вагомий внесок у глобальну продовольчу безпеку. Без невпинної роботи цих комах з наших столів зникло б більше третини всього, що ми їмо.
Існує кілька причин, чому бджоли такі важливі для людини і природи. Бджоли роблять надзвичайно корисний для здоров'я та смачний мед, який містить вітаміни, фолієву кислоту та хімічні речовини і сполуки. Також має лікувальні антибактеріальні і противірусні властивості, корисний при діабеті, допомагає боротись із кашлем та прискорює загоєння ран і опіків.
Найбільша користь від бджіл – запилення рослин. Збираючи нектар із квіток, вони переносять пилок з тичинки однієї рослини до приймочки маточки іншої, таким чином і відбувається запилення. Одна бджола за день може облетіти близько 4000 квіток, а бджолина сім'я – 40–60 млн. Серед усіх комах-запилювачів бджоли виконують близько 80% такої надважливої роботи.
Бджільництво в Україні існувало завжди. У давні часи, коли звичних тепер вуликів ще не було, за медом доводилось лізти на дерева. Збирачі солодкого продукту звались бортниками. Найбільше бортництвом славились Чернігівщина й Полтавщина. Мед і віск у великій кількості спрямовували на продаж в Італію, Візантію, Францію, німецькі землі, а також до країн Сходу. З літописних джерел відомо, що у 945 році княгиня Ольга при обміні дарунками з візантійським імператором Костянтином отримала від нього золото, срібло, дорогоцінний посуд, а натомість дарувала мед, віск, а також челядь.
Україна й нині залишається однією з країн-лідерів із виробництва меду. Основними виробниками цього продукту в Україні є середні та великі пасіки. В останній час дуже багато повідомлень з різних куточків країни про масову загибель бджіл. Експерти стверджують, що причина цього – відсутність комунікації між агровиробниками та пасічниками. Згідно з «Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», аграрії за три доби до хімобробки медоносних рослин зобов'язані попередити пасічників у радіусі десяти кілометрів від оброблюваних площ. Зокрема, про дату обробки, назву препарату, ступінь і термін дії його токсичності. Однак ця норма, зазвичай, не виконується.
Отже, бджоли – надзвичайно важливі комахи для людини і природи. Тож давайте піклуватися про цих чудових комах, які роблять наше життя солодшим. Купуючи мед та інші продукти бджільництва в українських бджолярів, або вирощуючи квітучі рослини, які забезпечують бджіл кормами, або уникаючи використання пестицидів і поширюючи інформацію про важливість бджіл, як запилювачів, кожен із нас робить важливий внесок у збереження біорізноманіття та підтримку сталого розвитку на планеті.
Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав'я, в свою чергу, розробляє екологічний проект «Священна комаха України», присвячений комахам, квітам та метеликам. На території музею, у центрі нашого міста, вирощуються квіти, дерева та чагарники, які приваблюють комах, зокрема, бджіл.
Тож, будьте уважні, «Не наступайте на бджіл!»
Зав. відділу природи А.С. Діденко