-
Декабрь 2023
-
Ноябрь 2023
-
Октябрь 2023
-
В музеї Придунав’я відкрита фотовиставка «Місто мого серця», присвячена 433-й річниці від дня заснування Ізмаїлу
-
27 жовтня - День української писемності та мови
-
5 жовтня відновив свою роботу клуб дитячої творчості «Дунаюшка» при Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я
-
7 жовтня – День прядки
-
«Боролись! Боремось! Поборемо!»
-
Міжнародний день Чорного моря
-
-
Сентябрь 2023
-
29 вересня — 82-гі роковини початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у ході Другої світової війни
-
Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав’я продовжує свою роботу
-
Фонд захисту культурної спадщини допомагає зберігти історичні будівлі на Одесщині
-
-
Август 2023
-
Июль 2023
-
Июнь 2023
-
Май 2023
-
Апрель 2023
-
Март 2023
-
Февраль 2023
-
Январь 2023
-
Декабрь 2022
-
Октябрь 2022
-
Сентябрь 2022
Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.
Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .
E-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156
Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.
День рушника – це неофіційне свято, яке щорічно відзначається 25 травня шанувальниками книг відомого британського письменника Дугласа Адамса, охоплюючи дедалі більше країн і людей. Виникло воно в Британії у 2001 році. Цього дня поціновувачі «Путівника Галактикою» Дугласа Адамса носять із собою рушник, який відомо, є найбільш необхідною річчю для мандрівника.
Багато в чому цінність рушника визначається практичним застосуванням, різноманітними способами його використання, але пряме призначення в гігієнічних цілях – тобто втиратися ним.
В Україні про це свято, День рушника, знають мало, але в світі його відзначають дванадцятий рік поспіль. В нашій державі рушник має сакральне значення. Вишитий рушник – це символ України. Рушник є неодмінним атрибутом народного побуту, весільної обрядовості та окрасою житла.
Рушник походить від слова рука, тому звичайний рушник – це шматок тканини, яким обтирають руки й обличчя. Слово рушник вживається у двох значеннях: як звичайний рушник та як ритуальний предмет. Ритуальний рушник дуже важливий, йому приписують магічну силу. Його використовують як оберіг на весіллі, з його допомогою проводять померлих до потойбічного світу, він також захищає оселю та сприяє добробуту й плодючості її мешканців.
Звідки з'явилася магічна сила рушника невідомо. Можливо, від ритуальної сили прядіння, а відтак – тканини. Можливо, від священнодійства вишивання. Вишиті рушники – найкращі, бо в них найбільша сила. Звичайні невишиті рушники дарують людям, які допомагають на весіллі чи похороні, але рушники, які вішають у хаті – завжди вишиті.
Фонди Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав´я мають багату колекцію рушників різних національностей, що населяють наш Придунайський край. Більшість колекції було зібрано в населених пунктах Одеської області. Незначну частину колекції складають вироби, створені на території інших областей – Київської, Івано-Франківської, Сумської, Вінницької та Центральної України. В музейній колекції представлені всі види рушників – вишиті, друковані, домоткані та інші. Всі види вишивки – хрест, подвійний хрест, напівхрест, гладь, розпис, біла та кольорова первіть, тамбурний шов тощо. Всі види мережива – кашлюкове, в'язане гачком, в'язане голкою, плетене.
Кожного року колекція рушників поповнюється завдяки відвідувачам музея, – жителям або гостями нашого міста, та пошуковій роботі наукових співробітників музею. Час від часу частина колекції експонується на різних виставках, етнографічних святах, патріотичних заходах та музейних уроках.
Запрошуємо відвідати музей Придунав'я та у Залі з постійно діючою експозицією «З Україною в серці» побачити рушники, які представляють різні куточки України.
Зав.відділу природи А.С. Діденко