Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

34611918 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Музеї – це ті заклади, в яких зупиняється час та пахне історією різних подій. Музеї мають силу змінювати світ навколо нас. Вони навчають нас про наше минуле та відкривають наш розум для нових ідей, діляться досвідом поколінь. Україна володіє безцінними музейними колекціями – археологічними, історичними й художніми. Це національна скарбниця, яка повинна бути доступна всім і саме працівники музеїв щоденно відкривають це багатство людям.


    Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
    2022 рік виявився надзвичайно складним для всієї України та музеїв як культурних інституцій зокрема. На 2022 рік були складені плани, отримано фінансування, розписані заходи. Але настало 24 лютого і всі плани одночасно рухнули. Постало одне нагальне питання – як зберегти українську спадщину. Агресія росії змобілізувала тисячі добровольців, сотні організацій, ініціатив та установ в Україні та у всьому світі на порятунок культури від знищення. З початком повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року українські музеї вимушено обмежили свою діяльність.
    Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав’я також не став винятком, опинився перед невизначеністю, але колектив вийшов на працю й одразу приступив до розбору постійно діючих експозицій. Роботи було багато, вона продовжувалась і 25 лютого було демонтовано постійні експозиції, пам’ятки та переміщено у безпечні місця. Наш музей, як і більшість музеїв України, не був готовий до евакуації. У нас не було елементарних пакувальних матеріалів, плівки, паперу, ящиків. Однак за досить короткий час завдяки громадським організаціям, благодійним фондам, ми навіть розжилися тим, чого не мали у мирний час. Громадська організація «Museum for Change» забезпечила місцеві музеї пакувальними матеріалами, боксами для евакуації, вогнегасниками у потрібній кількості, резервними та автономними джерелами енергопостачання. Музейний кризовий центр також надав екстрену фінансову підтримку для музейників, що опинились в гарячих точках та складних життєвих обставинах, але продовжують працювати за фахом. У рамках підтримки закладів культури від ICOM та Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини отримали партію гуманітарної допомоги: пакувальний матеріал, засоби для невідкладної консервації музейних предметів. Співробітники музею були зосереджені на збереженні своїх напрацювань та посиленні заходів безпеки фондів і приміщень музею. Провели відцифрування головних експонатів за для збереження цифрових даних і мобільності роботи.
    Поступово колектив музею Придунав’я став пристосовуватись до життя в умовах воєнного стану та повернувся до роботи – було організовано низку екскурсій для вимушено переселених осіб, відкрито 15 виставок, проведено інтерактивні заходи, спрямовані на виховання почуття національної гідності та патріотизму, майстер-класи. В повсякденній роботі колективу музею мало що змінилося: як і до того, ми збираємо експонати, готуємо виставки. збираємо та шукаємо історії й свідчення учасників російсько-української війни, розмовляємо з матерями та дружинами загиблих. Це важко психологічно, але така наша щоденна робота, до якої годі звикнути. Після 24 лютого працювати стало ще важче. Те, про що ми читали та розповідали, перетворилося на реальність. Ми продовжуємо збирати історії, але тепер уже і про близьких нам людей.
    Минув майже рік з моменту повномасштабного воєнного нападу росії на Україну, окрім страшних людських втрат, принесла війна значні руйнування та пошкодження культурної спадщини. Від ракетних та артилерійських ударів постраждали тисячі будівель, серед яких музеї, галереї, бібліотеки й архіви, сотні об’єктів нерухомої культурної спадщини та унікальні предмети музейного фонду України. Українські музеї і музейні колекції стали особливими мішенями у війні росії проти України. Це ще раз підтверджує, наскільки музеї важливі для нашої пам'яті, ідентичності, освіти, для нашого майбутнього.
    Внаслідок повномасштабної російської агресії проти України, багато музеїв не зможуть 18 травня відкрити свої двері для відвідувачів. Але там де це можливо, Міжнародний день музеїв гарна нагода для музеїв через спеціальні заходи підтримати свої громади, у цей складний час для всієї країни. Завжди здається, що болить тільки тобі й ти з цим наодинці. Але коли приходиш у таке місце, як наш музей, то бачиш навколо безліч людей із таким самим досвідом. Крім того, відвідувачі можуть поговорити з музеєзнавцями про ті чи інші болючі питання. Тобто наш музей сьогодні – ресурс, що об’єднує. 18 травня в Міжнародний день музеїв усі охочі зможуть відвідати музей Придунав’я і ознайомитися з виставками та заходами присвяченими до цього свята.
    Ми вдячні всім, хто нині допомагає рятувати українську культурну спадщину. Завдяки самовідданій творчій праці тих, хто присвятив своє життя розвитку музейної справи, дбайливо зберігається й примножується спадщина, поєднується минуле, сьогодення й майбутнє, виховується почуття гідності та патріотизму, повага до народних традицій і любов до національного мистецтва. Всі ми свято віримо, що війна закінчиться перемогою і активне життя повернеться в українські заклади культури.

 

                                                                                     Зам.директора по науковій роботі К.П.Альошина

Добавить комментарий