Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

IMG 450032Роль музеїв у суспільстві змінюється – вони намагаються перетворити свій простір, стають інтерактивними, орієнтованими на аудиторію та місцеву спільноту, а також прагнуть адаптуватися до різних ситуацій та більш гнучко реагувати на будь-які зміни. Вони перетворюються на центри культури, на основі яких представники творчих професій разом із вченими можуть реалізовувати спільні проекти, де відвідувачі можуть стати співучасниками створення чогось нового, ділитися враженнями та

взаємодіяти один з одним. Саме таким музеєм на півдні України є Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав'я.
    Музеї вступають у серйозну боротьбу за відвідувача. Потрібно зробити так, щоб відвідувач вибрав саме наш музей. Майбутній музей має бути українським за змістом, європейським за рівнем та сучасним за формою.
    Світова практика музейної діяльності, подальший розвиток музейної педагогіки, необхідність пошуку нових форм і видів роботи з дитячою аудиторією – майбутніми відвідувачами, спонукає до створення інтерактивного музею із спеціальною експозицію для різних вікових дитячих груп, з застосуванням ігрових, театралізованих заходів, гуртків-студій та комп'ютерної техніки, де можна реалізовувати науково-освітні та культурно-просвітницькі програми для школярів.
    Звичайно, образи історичних предметів і явищ дуже приблизні та зовсім недосконалі, але вони закладають фундамент майбутньої історичної свідомості.
    На протязі останніх декількох років (з 2014 р.) в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я розроблена й втілюється в життя комплексна програма по роботі з дітьми молодшого віку. В розробці програми та її реалізації взяли участь працівники відділу природи та відділу історії та культури. Була переглянута тематика екскурсій для дітей, ми відмовилися від проведення оглядових екскурсій для цієї категорії відвідувачів, заново підготували тематичні екскурсії з урахуванням дитячого віку.
    Ця програма включає декілька етапів і починається з обслуговування дітей 4–6 років під назвою «Світ музею очима дітей». При розробці екскурсійних заходів для цієї категорії екскурсантів ми враховуємо їх основні психологічні особливості – підвищену емоційність, рухливість, нестійкість уваги й у відповідності до цього обираємо тему, форму та методи проведення екскурсій.
    Для дошкільнят розроблені ігрові екскурсії: екскурсії-подорожі і, екскурсії-казки, екскурсії-вистави: «Вікно в минуле – ознайомлення із світом музею», «Природи досконалість», «Дельта Дунаю - перлина краю», «Стежинами цариці Флори», «Таємниці морських глибин», «Пригоди в Країні комах». Ці музейні заняття не лише вчать дитину бачити красу оточуючого світу, природи, але й чуйно, дбайливо ставитися до кожної живої істоти. Ці ж методи, що включають елементи гри і рухового моделювання, дозволяють найбільш ефективно ввести дітей дошкільного віку в сферу історичного минулого. Лише активний процес ознайомлення з історичним матеріалом (наприклад, рухливе відтворення дій із давніми знаряддями праці чи самостійний вибір ролі в історичній грі) забезпечує більш глибоку орієнтацію в ньому. Розроблені інтерактивні заняття «Ми – діти України».
    Музейно-освітня діяльність стала невід'ємною частиною навчально-виховного процесу школи: діти проходять навчання по музейно-освітнім програмам, беруть участь у створенні й реалізації проектів, в науково-дослідній, виставковій роботі.
    На протязі останніх років з метою збереження мовного різноманіття в музеї Придунав'я проводяться уроки рідної мови, де діти набувають знання та навички спілкування, розвивають логічне й творче мислення, формують толерантне відношення до носіїв інших мовних спільнот.
   Один з видів діяльності музею – це уроки-бесіди, уроки-реквієми, уроки-зустрічі, де юні відвідувачі знайомляться з історією та культурою рідного краю й країни, з героїчними й трагічними сторінками Другої світової війни та подіями ООС. Уроки спрямовані на розвиток почуття патріотизму, поваги та готовності до захисту своєї держави.
    Щорічно з 17 липня 2013 року у дворі Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав'я до Дня етнографа проводиться національний фестиваль «Етноперлина Південної Бессарабії», який передає колорит та культурне розмаїття етносів нашого багатонаціонального краю. Дуже показово, що з 2019 року регіональний фестиваль став міжнародним.
   Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав'я включений в активну спільну соціокультурну, музейно-освітню, партнерську діяльність установ культури та освіти. Свято «Казковий світ природи», присвячене Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища, музей Придунав'я проводить разом зі СЮН, дитячою художньою школою, СЮТ і Палацем дітей та юнацтва. В цей день для дітей на території музею влаштовуються різного роду розваги, виставки, майстер-класи, перфоманси, виступи дитячих колективів, спрямовані на дбайливе ставлення до навколишньої природи.
   З метою збереження нематеріальної культурної спадщини 1 березня музей Придунав'я проводить етнографічне свято «Мартениця – початок весни», де відвідувачам надається можливість ознайомитися з поетичними творами, піснями і танцями у виконанні народних колективів.
    З 2010 року музей Придунав'я приєднався до світової тенденції та став першим серед міських музеїв, який розпочав проводити незабутню «Ніч у музеї», метою якого був показ ресурсів і можливостей, потенціал сучасного музею та інших виставкових просторів; популяризація музею та музейної справи. Кожна музейна ніч – тематична, залишає незабутні враження у відвідувачів і викликає бажання знову повертатися за яскравими й позитивними емоціями.
    На базі музею діють три клуби: історико-філософський «Дім Тульчианова», дитячі клуби: пізнавально-розважальний «Дунаюшка» та «Юний археолог».
    З 2012 року у музеї розпочав свою діяльність історико-філософський клуб «Дім Тульчианова». Він об'єднує людей різних поглядів і вікових груп, захоплених історією рідного краю та подіями, що відбуваються у світі. Засідання клубу проходять в невимушеній обстановці, з «живим» обговоренням фактів і подій, з утвердженням своєї активної громадянської позиції в сучасному світі.

    Пізнавально-розважальний дитячий клуб «Дунаюшка», створений 21 січня 2015 року. Основне його завдання – формування у його відвідувачів цілісної картини світу, дбайливого ставлення до природи та історичних пам'ятників, як джерел натхнення при створенні творчих робіт, естетичне та духовне виховання дітей, підвищення їх культурного й наукового рівня

    Дитячий клуб «Юний археолог» був створений у 2018 році на базі залу музею «Стародавня історія та археологія Нижнього Придунав'я».
    Діяльність музею Придунав'я є дійовою силою в становленні історичної, естетичної та культурної свідомості підростаючого покоління, пробуджує зацікавленість нашим минулим, традиціями, духовною спадщиною рідного народу.

 

                                                                Заступник директора з наукової роботи Альошина К.П.

 

IMG 0025

 

IMG 0021

 

IMG 0568

 

IMG 0625

 

IMG 0682

 

IMG 1021

 

IMG 3426

 

 DSC0728

 

 DSC0731

 

IMG 1996

 

IMG 2006

 

IMG 2568

 

IMG 2624

 

 DSC0022

 

 DSC0013

 

IMG 0677

 

IMG 2384

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий