Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

З рубрики "Колекція фондів музею Придунав'я"

 

3779Великдень – день воскресіння Христа – саме очікуване та найрадісніше свято у православному світі, його шанують усі християни. Християнська Пасха – це свято, наповнене радістю перемоги життя над смертю, світла над темрявою, воно символізує відродження усієї природи, усього життя.
Центральне місце в пасхальній обрядовості займає яйце, яке вважається головним символом Воскресіння, так як з нього з'являється на світ нове життя. Фарбовані яйця – ознака

Пасхального розговіння. Їх оздоблюють у різних техніках, і в залежності від способу фарбування, вони поділяються на писанки, дряпанки, крашанки та крапанки. За українськими традиціями кожен колір та малюнок на розфарбованому яєчку має певне значення, а кожна писанка розповідає сама за себе. Це ніби маленький світ: тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, усе це зображено у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі.
    Мудрі люди кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди фарбуватимуть писанки».
Існує багато легенд походження великоднього червоного яйця. Ось одна з них.
    За часів римського панування було прийнято, відвідуючи імператора, приносити йому подарунок. І коли бідна учениця Христа, свята Марія Магдалина прийшла в Рим до імператора Тиберія з проповіддю віри, то подарувала йому просте куряче яйце. Тиберій не повірив у розповідь Марії про Воскресіння Христа і вигукнув: «Як може хтось воскреснути з мертвих? Це так само неможливо, якби це яйце раптом стало червоним». І на очах імператора відбулося диво – яйце стало червоним, засвідчуючи істинність християнської віри. Тиберій вигукнув: «Воістину воскрес!».
    За прикладом Марії Магдалини всі християни і в наші дні дарують один одному на Великдень фарбовані яйця. Є навіть великодня прикмета: якщо вмитися водою, в яку опускали крашанку, то людина буде здоровою.
    Пізніше з'явилися яйця з дерева, порцеляни, срібла, з прикрасами з емалі, бісеру, дорогоцінних каменів.
    Дуже яскрава та цікава колекція пасхальних яєць зберігається в фондах музею Придунав'я.          Представляємо Вашій увазі деякі з них:

 

   Порцелянові сувенірні пасхальні яйця-скриньки

 

3785

 

   Різьблення по яєчній скорлупі та розпис

 

3782

 

    Техніка "Декупаж" (фр. Decoupage)

 

3783

 

   Розпис фарбами та воском

 

3781

 

    Дерев'яні сувенірні яйця

 

3780

     

  Пасхальні яйця з ониксу

 

3784

 

     Пасхальні звичаї – це оспівування життя, прагнення до гармонії добра і краси. Весна скрізь і у всьому, як життя і любов, повна теплом, енергією і щастям. Святковий стіл, ароматні паски і фарбовані яйця, засвічені свічки, радісні передзвони дзвонів, вигуки «Христос Воскрес»! – усе це викликає у людей радість, відчуття причетності до дива.

 

                                                                        Науковий співробітник музею Придунав'я Гарвалинська О.А.

Добавить комментарий