Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

DSC 2000 2 лютого, до Всесвітнього дня водно-болотних угідь (World Wetlands Day), у Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відбулася міжнародна екологічна конференція у рамках довгострокового проекту «Збережемо природу рідного краю».
Відкриваючи захід, директор музею Придунав'я Ольга Михайлівна Тірон і завідуюча відділом природи Анжела Степанівна Діденко зазначили, що цьогорічне гасло свята: «Водно-болотні угіддя — на користь людям і природі!».


    Кожного року Всеукраїнська екологічна ліга проводить заходи, присвячені Всесвітньому дню водно-болотних угідь, з метою підвищення обізнаності широких верств населення щодо необхідності збереження й відновлення природних ресурсів нашої планети.
    Ще 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар світовою спільнотою була підписана Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовище існування водоплавних птахів. Вона стала першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів.
    Водно-болотні угіддя – райони боліт, фенів, торф'яних угідь або водойм – природних або штучних, постійних чи тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких під час відпливу не перевищує шести метрів, а водоплавними вважають птахів, що екологічно пов'язані з водно-болотними угіддями (стаття 1 Конвенції).
    Впродовж років ця природоохоронна ідея розвивалася, доповнювалася і сьогодні вона декларує збереження і раціональне використання ветландів шляхом здійснення місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці як засобу досягнення збалансованого розвитку світу.
Це свято, яке у всесвітньому масштабі відзначається з 1997 року, покликане привернути увагу громадськості та урядів різних країн до цінності водно-болотних угідь для підтримки існування життя на нашій планеті.
    Водно-болотні угіддя є надзвичайно важливими територіями для птахів, зокрема для мігруючих водоплавних видів птахів.
    Секретаріат Рамсарської конвенції наголошує на важливості біорізноманіття водно-болотних угідь для продукування екосистемних послуг, зокрема наводяться приклади ролі водно-болотної рослинності у фільтрації та очищенні вод від забруднювачів, зв'язуванні і накопичуванні вуглецю, захисті берегової лінії від ерозії та пом'якшенні впливу повеней або штормів, продукуванні будівельних матеріалів тощо.
    Крім того, водно-болотні угіддя використовуються для виробництва продуктів харчування рослинного та тваринного походження, від яких залежить добробут щонайменше одного мільярда людей у всьому світі.
    У серпні 2019 року відразу 11 водно-болотних угідь (ВБУ) на території України отримали статус Рамсарських і тому визнані територіями міжнародного значення. Новий статус отримали такі угіддя: Атак-Боржавське, Долина нарцисів, Печера «Дружба», Чорне багно, Урочище Озірний-Бребенескул (Закарпатська обл.), Бурштинське водосховище та ріка Дністер, витоки ріки Прут, витоки ріки Погорілець (Івано-Франківська обл.), Верхове болото «Надсяння» (Львівська обл.) та Лядова-Мурафа (Вінницька обл.).
    Станом водно-болотних угідь у глобальному масштабі вже кілька десятків років опікується міжнародна організація «Wetlands International».
    Слід зазначити, що музей Придунав'я завжди намагається пристосовуватися до мінливих обставин нашого сьогодення, виробляючи найоптимальніші шляхи вирішення питань, що постають. Ось і звітна конференція пройшла не тільки у, так би мовити, «живому» форматі, а й «онлайн», що набув популярності останнім часом — за допомогою інтернет-зв'язку.
    Таким чином, до виступів представників Ізмаїльської станції юних натуралістів – директора Людмили Іванівни Філобок та її заступника Лариси Іларіонівни Острякової, Національного природного парку «Тузлівськи лимани» – в.о. директора Ірини Михайлівни Вихристюк, доктора біологічних наук, начальника науково-дослідного відділу Івана Трифоновича Русєва, начальника відділу рекреації та еколого-освітньої роботи Ірини Вікторівни Бурлаченко, провідного фахівця з екологічної освіти Юлії Петрівни Веселової додалися відео-доповіді представників Ізмаїльського державного гуманітарного університету – ректора, професор кафедри права й соціальної роботи Ярослава Валерійовича Кічука, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри фізичної культури, біології та основ здоров'я Надії Василівни Граматик, співробітника Національного природного парку «Тузлівськи лимани» Максима Вікторовича Яковлева, провідного наукового співробітника, кандидата біологічних наук Одеського Національного університету ім. І.І. Мєчнікова Олени Миколаївни Попової, голови благодійної організації «Агентство розвитку та інвестицій південного регіону» Валентини Пилипівни Стойкової та голови регіонального громадського об'єднання багатодітних жінок-підприємців Гагаузії «Веста» (м. Комрат, Молдова) Антоніни Волкової.
    Також присутні із захопленням продивилися відеофільм юної активістки з захисту навколишнього середовища Уляни Стрепетової про екологічне відродження островів Дунайської дельти.

 

Науковий співробітник музею                                                           Труфкін Р.В.

 

DSC 1991

 

DSC 1912

 

DSC 1915

 

DSC 1924

 

DSC 1932

 

DSC 1947

 

DSC 1941

 

DSC 1967

 

DSC 1996

Добавить комментарий