Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

IMG 416816 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день, присвячений терпимості (International Day for Tolerance), приурочуючи до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість (резолюція 51/95).


Декларація принципів терпимості проголошує, що всі люди за своєю природою різні, але рівні в своїх достоїнствах і правах. Згідно з документом, терпимість означає повагу, прийняття й правильне розуміння багатого різноманіття культур світу, форм самовираження та способів проявів людської індивідуальності.
    Найбільш ефективним засобом попередження нетерпимості є, згідно з декларацією, виховання, яке починається з навчання людей тому, в чому полягають їх загальні права і свободи, щоб забезпечити здійснення цих прав, і з заохочення прагнення до захисту прав інших.
    Не меншу роль відіграє і освіта. Нетерпимість йде корінням в невігластво та страх. Нетерпимість також тісно пов'язана з перебільшеним почуттям власної гідності й гордості, будь то особистої, національної або релігійної. Ці поняття закладені в процес навчання та пізнаються з дитинства. Тому, більше увагу слід приділяти освіті. Необхідно докладати більше зусиль для навчання дітей таким поняттям, як права людини та інший спосіб життя.
    У 2016 році в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я була відкрита пересувна виставка карикатур «Дискримінація і толерантність в Україні», ініціатором якої виступила Ірина Текучева, уродженка міста Ізмаїл, координатор Київської кампанії «Дискримінація обмежує. Протидій!». Ця виставка стала підсумком VII Всеукраїнського конкурсу карикатур на тему прав людини та була організована за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
    Мета виставки – привернути увагу суспільства до проблеми дискримінації та нетолерантного ставлення в Україні, розповісти історії нерівної та нетолерантної поведінки, з якими стикаються люди у повсякденному житті. На виставці представлені 54 роботи, які є не тільки переможцями та лауреатами, а й кращими роботами, що були надіслані на конкурс. Художники в сатиричній манері розповіли про дискримінацію та толерантність в Україні.
    Організатори зазначили, що відкриття такої виставки в Ізмаїлі обгрунтовано й логічно, так як Бессарабія – мультиетнічний край. Запорука успіху, розвитку регіону та області полягає в об'єднанні зусиль усіх народів, що проживають тут, у спільній співпраці заради майбутніх поколінь.
    В останні роки спостерігається різке зростання числа випадків прояву нетерпимості, екстремізму і насильства в усьому світі. Цю тривожну тенденцію частково підживлює зростаюча тенденція до визначення відмінностей з точки зору ідентичності, а не з точки зору думок або інтересів. В результаті, окремі люди і цілі громади стають об'єктами насильства і жорстокості лише тільки в силу їх етнічної, релігійної, національної чи іншої самобутності. Такі загрози, будь то широкомасштабний геноцид або щоденне приниження в силу упереджень, повинні викликати тривогу у кожної людини. Ми живемо в XXI столітті, де недопустима ніяка дискримінація, тим більше за національною ознакою.

 

IMG 4186

 

IMG 4190

 

IMG 3737

 

IMG 3740

 

IMG 3742

 

IMG 3741

Добавить комментарий