Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

1222Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Це свято було засноване з метою відзначити вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.
Дослідники вважають, що прабатьком української культури можна

вважати культуру індоєвропейських предків слов'ян, слов'янські культурні джерела, культуру Київської Русі — дохристиянську і християнську. Але, перш за все, українську культуру відрізняє самобутність. Безсумнівно те, що культурний розвиток народів відбувається в процесі їх безперервних взаємин. У зв'язку з цим вважається, що чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.
    Українська культура розвивалася у взаєминах з культурами Заходу й Сходу, в системі Польсько-Литовської держави та в «лоні» царської Росії. Після здобуття Україною незалежності виникли нові пріоритети не лише в політиці, а й у культурі. Репрезентацією держави в цій галузі та її культурним розвитком мало займатися Міністерство культури України, яке і було створено. Зараз воно носить назву Міністерство культури та інформаційної політики України, перевизначені його завдання та обов'язки.
    Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав’я активно просуває українську культуру в маси. В 2015 році був відкритий зал з постійно діючою експозицією «З Україною в серці», де представлені експонати з фондів музею Придунав'я, які протягом багатьох років збиралися та доставлялися з різних регіонів України. Експозиція створена з сорочок, побутових і обрядових рушників, фрагментів одягу, предметів оздоблення українського житла, сільськогосподарського інвентарю та побутових предметів II пол. ХХ ст. Західної України, Сумської, Полтавської, Київської, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Волинської областей, а також предметів, отриманих у процесі подвірних обходів на території Одеської області.
    Також музей Придунав'я періодично виставляє в своїх залах пересувні патріотичні виставки. Одна з них фотодокументальна виставка «Українська повстанська армія – відповідь нескореного народу», присвячена 75-річчю Української Повстанської Армії, відкрилася в березні 2018 року. На 24-х стендах розмістилися унікальні фотографії, розсекречені документи, карти та інфографіка, що передають атмосферу безкомпромісної боротьби повстанців проти нацистського й комуністичного тоталітарних режимів.
    Протягом усього існування музею Придунав'я в ньому розробляються все нові і нові заходи, присвячені національним українським святам. В музеї проходять уроки рідної мови «Звучи, рідна мово!», підготовлені до Міжнародного Дня рідної мови. На цих уроках підростаюче покоління дізнається про різноманітність національностей в Бессарабії, знайомиться з мовним багатством Бессарабського краю.
    Ко Дню української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в музеї проходять тематичні вечори під девізом «Українська мова – код нації, народності та української спільноти». На цих зустрічах розповідається про те, що рідна мова – це безцінна спадщина, залишена нашими предками, і ми повинні передати її майбутнім поколінням.
   З 2018 року в музеї Придунав’я проходить свято – День вишиванки, покликаний популяризувати українську культуру й традиції. У цей день прийнято надягати вишиванку на роботу, навчання або просто на прогулянку.
    Постійно в стінах музею проходять цікаві зустрічі з сучасними українськими письменниками. Так, в 2019 році в рамках проекту «Мереживо. Літературні читання в містечках України» відбулася зустріч ізмаїльчан з українськими письменниками Катериною Калитко, Мирославом Лаюком та куратором проекту Анастасією Левковою. Зустріч називалася» Втрачені землі, перетворені світи, держави, люди». Ідеєю даного проекту стало об'єднання всієї України, зокрема районних центрів нашої країни навколо сучасної української літератури та молодих сучасних авторів. У процесі зустрічі присутні ознайомилися з творчістю двох письменників з Києва та Вінниці та отримали чудову можливість у форматі дискусії поспілкуватися з ними на теми як не загубитися прикордонним містам, як сприяти вектору зближення чужої та своєї історії, як бути єдиним цілим з географією та біографією своєї країни.
    Також при музеї Придунав’я вже майже 10 років діє історико-філософський клуб «Дім Тульчіанова», на засіданнях якого всі члени клубу – любителі історії обговорюють цікаві теми, пов'язані з історією нашої держави.
    З 1998 року в музеї Придунав’я існує самодіяльний театр «Софокл», якому в 1999 року атестаційною комісією було присвоєне звання «Народний». На даний час колекція музейного театру налічує 30 історичних костюмів різних епох Київської Русі X-XI ст., аристократичного та народного одягу XVI-XIX ст., створених методом наукової реконструкції художниками-реставраторами музею. В зборах є такі костюми – іменні: Анни Ярославни – доньки Київського князя Ярослава Мудрого (ХІ ст.), відтворений за картиною художника Петра Андрусєва; відомої меценатки Галшки (Єлизавети) Гулевичівни по мальовничому портрету художниці Мирослави Перевальської-Пшеничної, народні: український, старообрядський, молдавський, болгарський, грецький та інші. Театр, в якому задіяні співробітники музею, демонструє вистави «Від Києва до Парижа», «Самовари й традиції чаювання», «Секрети старовинної скрині», «Масляна – свято сонця», «Андріївські вечорниці». Музейний театр користується особливою популярністю та є єдиним в Україні в своєму роді.

    Минулого року співробітники музею долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Зроби фото з хусткою», під час якого кожна жінка прикрашає себе автентичним аксесуаром і демонструє багатовікову красу української жінки.
    В останні роки, традиційно, 9 листопада, в цей святковий день всіх працівників культури керівництво країни вітає з цим професійним святом, а тим, хто найбільш відзначилися вручаються державні нагороди та цінні подарунки. Кожен рік і співробітники музею Придунав’я не залишаються осторонь, так как по праву вважають цей день своїм святом. Музейники готують до свята різні заходи, спрямовані на популяризацію української культури.

 

24.08 001

 

IMG 9462

 

IMG 8975

 

IMG 0677

 

IMG 0691

 

DSC 0282

 

DSC 0310

 

DSC 0311

 

DSC 0349

 

 IMG 0781

 

 DSC2427

 

DSC 0125

 

 

 

Добавить комментарий