Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

2416Відділ історії міста був створений улітку 1982 року на базі Ізмаїльського музею О.В. Суворова, очолила його Людмила Іванівна Довга. На роботу були прийняті три співробітниці: Любов Сидорівна Мазур, Тетяна Опанасівна Мельянцева та Тетяна Віталіївна Рубаненко, пройшовши співбесіду у 3-го секретаря міськвиконкому Р.К. Шардулевіч.
У нижній дворовій будівлі музею О.В. Суворова був виділений кабінет для відділу історії міста. Почався інтенсивний збір

експонатів з історії міста – це подвірні обходи та поїздки по селах, робота з документами в Ізмаїльському архіві, бібліотеках Ізмаїла, Одеси, спогади старожилів про події в краї. Екскурсії проводилися по експозиції музею О.В. Суворова й діорамі.
    З приходом Раїси Петрівни Шишкіної відділ став розростатися, і вона стала добиватися відділення відділу й статусу історичного музею Придунайського краю. Відділ став філією Історико-краєзнавчого музею м. Одеси. З'явилися нові співробітники: О. Гранич, В. Бистрика, Л. Гонтаренко, В. Бібік, пізніше – Л. Філатова, Л. Черой, Л. Острякова, Т. Новікова. З'явилося два відділи: історичний та сучасності. Історичний охоплював період від часів Стародавнього Світу до Другої світової війни, сучасний – від війни до наших днів.
    На чолі з Р.П. Шишкіной співробітники мали можливість попрацювати в ЦДА Москви, ЦДА Санкт-Петербурга, ЦДА Кишинева, архіві кіно-фото документів м. Красногорська, архіві ЧФ м. Севастополя, де по крупицях збирали матеріал про історичні події півдня Бессарабії й Придунайського краю. Були організовані зустрічі з ветеранами-учасниками оборони та звільнення Ізмаїла й краю, турпоїздка співробітників краєзнавчих музеїв і ветеранів від Одеси до Бреста.
    З ініціативи Раїси Петрівни Шишкіної історична й порожня будівля (садиба Ф.П. Тульчіанова) була віддана історико-краєзнавчому музею Придунав'я, був замовлений експозиційний проект у київського художника Альберта Крижопільського, макет якого експонується в музеї. Також вишукувалися кошти для ремонту будівлі, на замовлення за зразками садиби була виготовлена фурнітура для вікон.

 

                   Ст. науковий співробітник                                                                       Тетяна Мельянцева

 

2421

 

2418

 

2417

 

2420

Добавить комментарий