Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

DSC 131817 червня в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відбулося засідання круглого столу, темою якого стали «Греки Буджаку: потенціал репрезентації минулого й культури», присвячений 200-літньому ювілею початку Грецької революції, в ході якого були обговорені можливості дослідження та популяризації грецької присутності в регіоні. Організаторами заходу стали Одеська філія Грецького фонду культури в Україні, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова та

Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав'я.
    Учасниками зустрічі виступили вчені, краєзнавці, музейні співробітники, громадські діячі, представники різних національних товариств з України та інших країн, в тому числі: Сергій Аркадійович Лузанов (начальник департаменту культури Ізмаїльської міської ради); Катерина Петрівна Альошина (заступник директора музея Придунав'я); Софроніс Парадісопулос (директор одеської філії Грецького фонду культури), к.і.н. Лілія Григорівна Білоусова (Одеса); доктор хабілітат історії Іон Думініка (Кишинів, Інститут культурної спадщини Молдавської АН); к.і.н., доцент Олена Олександрівна Уварова (Одеса); Алла Василівна Галкіна (Ізмаїл); доктор Трістан Тайлор (Кейптаун, ПАР); д.і.н, професор Олександр Анатолійович Прігарін (Одеса), Ольга Петрівна Панкова (музей ім. О.В. Суворова), доктор мистецтвознавства Тетяна Станіславівна Шевчук (Ізмаїл) і Олександр Дмитрович Кара (Ізмаїл).
    На початку зустрічі з вітальним словом до всіх присутніх звернулася заступник директора музею Придунав'я Катерина Петрівна Альошина, яка зазначила, що дуже рада, що захід такого рівня проходить у стінах музею. Вона розповіла, що достовірно відомо, що саме в Ізмаїлі велася підготовка до революції в Греції. Тут відбулося історичне засідання таємних зборів національно-визвольного грецького товариства «Філікі Етерія», на яких був розроблений план майбутнього повстання греків проти турецького панування. Цей історичний факт, а також велика грецька громада, яка проживає в Ізмаїлі вже 200 років, робить наше місто надзвичайно цікавим для туристів і дослідників. Сьогоднішній круглий стіл – один із заходів, де вчені і громадські працівники можуть знайти точки дотику.
    Далі слово було надано начальнику департаменту культури Ізмаїльської міської ради Сергію Аркадійовичу Лузанову, який зазначив, що Ізмаїл пам'ятає тих греків, які багато зробили для добробуту міста, сьогодні у Ізмаїлі є Грецька вулиця й Грецький сквер. Сергій Аркадіович виразив сподівання, що співпраця з офіційним представництвом Греції з часом допоможе надати Грецькому скверу цікавих рис, які нагадуватимуть про роль нашого міста в історії Греції.
    Відкрив засідання куратор круглого столу Олександр Анатолійович Прігарін. Він розповів, що метою проекту є розроблення системної репрезентації грецької спадщини в Ізмаїлі, що це багаторічна програма, яка поки що без фінансування та зараз ведеться пошук різних варіантів і такі системні зустрічі – один з них.
    Також перед присутніми виступив директор одеської філії Грецького фонду культури Софроніс Парадісопулос. Він зазначив, що грецька діаспора Буджаку була досить значною, вони багато сил вклали в розвиток краю, одночасно зберігаючи свою автентичність. Проте, ніколи не залишали надії на кращі часи для своєї батьківщини.
    Круглий стіл пройшов у теплій і дружній атмосфері. Активну участь в обговоренні теми взяли кандидати історичних наук з Одеси Лілія Григорівна Білоусова та Олена Олександрівна Уварова, заступник директора музея ім. О.В. Суворова Ольга Петрівна Панкова, колишній директор Ізмаїльського архіву Алла Василівна Галкіна та інші.
    Практичну реалізацію організатори круглого столу бачать в підготовці цифрового каталогу історичних документів і розшифровці архівів. Також є ідея, що в майбутньому Грецький сквер в Ізмаїлі за своїм тематичним наповненням стане центром грецького туризму.

 

DSC 1303

 

DSC 1330

 

DSC 1334

 

DSC 1316

 

DSC 1339

 

DSC 1343

 

DSC 1348

 

DSC 1352

 

DSC 1357

 

DSC 1364

 

DSC 1371

 

DSC 1374

 

DSC 1377

 

DSC 1389

Добавить комментарий