Архів записів

DSC 065018 травня, в Міжнародний день музеїв, двері Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав'я були відкриті для всіх бажаючих «зануритися в культуру». Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитися. Збираючи і зберігаючи пам'ятки матеріальної й духовної культури, музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
    Міжнародний день музеїв – це не просто захід, коли можна

познайомитися з унікальними експонатами та відвідати цікаві виставки. Це час, коли у всьому світі згадують про важливість збереження культурного та мистецького доробку. Це свято з'явилося в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв (International Council of Museums, ICOM) було прийнято пропозицію російської організації про установу цього культурного свята. З 1978 року Міжнародний день музеїв став відзначатися більш ніж в 150 країнах. В даний час більше 20000 музеїв по всьому світу відзначають це свято.
    Щороку, починаючи з 1992 року, свято має свою певну тему, присвячену питанням музейної діяльності. Темою Дня музеїв в 2021 році стали слова: «Майбутнє музеїв: відновлення й оновлення». Ця тема близька музею Придунав'я, тому що зараз вирішується питання про здійснення енергоефективної модернізації будинку музею в рамках міжнародного проекту «Gree THIS – Зелений туризм та історичну спадщину – сходинка для розвитку басейну Чорного моря».
    З самого ранку в музеї Придунав'я запанувала святкова атмосфера. Першими привітати колектив з професійним святом прийшли вихованці Ізмаїльської художньої школи в супроводі свого викладача Соріной Лариси Олександрівни. Для них було проведено майстер-клас від відомого ізмаїльського художника, що багато років працює реставратором у музеї Придунав'я – В'ячеслава Прокоповича Гуменного. Основною темою пленеру стали буйно квітучі маки у внутрішньому дворику музею. Юні художники слухали захоплюючу розповідь професійного художника та створювали яскраві неповторні роботи.
    Святковий день продовжився урочистим відкриттям виставки «Від лучини до світлодіода» (http://pridunavie.com.ua/index.php/vystavki/706-vid-luchini-do-svitlodiodu), яка знайомить відвідувачів з еволюцією приладів освітлення, починаючи від кременю й закінчуючи різноманітними енергозберігаючими лампами, що назавжди змінили світ. Відкрила виставку директор музею Придунав'я Ольга Михайлівна Тірон. Вона привітала гостей з Міжнародним днем музеїв, побажавши прагнення до культурного пізнання й духовного збагачення. А детально про експонати виставки й про еволюцію розвитку освітлювальних приладів розповіла науковий співробітник відділу історії та культури Марина Анатоліївна Вдовиченко.
    Потім всіх гостей запросили пройти на територію затишного музейного двору, де урочисто було відкрита відреставрована садово-паркова скульптура «Ведмеді», що до недавнього часу знаходилася на території двору приватної гімназії «Стежинка» (колишній Будинок офіцерів). Скульптурну групу в минулому році люб'язно передав пресвітер християнської церкви Анатолій Миколайович Раца, а співробітники музею (художник -реставратор В'ячеслав Прокопович Гуменний, заступник директора з АГЧ Ірина Іванівна Штанько та робітник з благоустрою будівлі Віктор Вікторович Нікітенко) її відреставрували. Так в музеї Придунав'я з'явилася ще одна цікава фотозона.
    Протягом усього дня в музей приходили відвідувачі – жителі міста й району, які вітали співробітників музею зі святом і знайомилися зі змінами, що відбулися в музеї Придунав'я за останні роки.
    Не обійшлося в цей святковий день і без офіційного моменту – співробітники музею отримали привітання від директора музею Придунав'я Ольги Михайлівни Тірон. Вона побажала всьому дружньому музейному колективу міцного здоров'я, невичерпного ентузіазму, дивовижних відкриттів і знахідок, творчих успіхів. Музейники були нагороджені грамотами Департаменту культури, національностей, релігій і охорони об'єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації та Голови Одеської обласної державної адміністрації за багаторічну плідну працю, вагомі трудові здобутки, особистий внесок у розвиток музейної справи на Одесщині.

 

186990

 

187107

 

DSC 0682

 

DSC 0581

 

DSC 0579

 

DSC 0593

 

DSC 0597

 

DSC 0620

 

DSC 0631

 

DSC 0703

 

DSC 0632

 

DSC 0633

 

DSC 0649

 

DSC 0638

 

DSC 0503

 

DSC 0715

 

DSC 0747

 

DSC 0718

 

DSC 0727

 

DSC 0738

 

DSC 0764

Добавить комментарий