Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

IMG 05141 березня в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відкрилася виставка робіт ізмаїльських художників «Весняна феєрія» з циклу «Пори року». На виставці представлено 44 роботи від членів Національної Спілки художників України: Олени Андреєвої-Сичової, Володимира Дудника, Івана Коцофляка, Івана Пастиря, Нонни Патенко, Михайла Пейкова, Галини Сапунжи, членів Спілки художників Ізмаїла: Тетяни Акімової, Любові Борисенко, Вікторії Варламової, Вячеслава Гуменного, Інни

Желяскової, Олександра Осадчего, Тетяни Соколової, Лариси Сориної, Сергія Ушакова, Андрія Ципи, художників Ізмаїла: Тетяни Віткової, Андрія Железа, Ольги Задорожної, Олени Кучерової, Лілії Малоок (студія «Веселий пензлик»), Юрія Цуканова.
    Відкрила виставку директор музею Придунав'я Ольга Михайлівна Тирон, привітавши всіх гостей з настанням такої довгоочікуваної весни. Вона щиро подякувала всім учасникам виставки, побажала їм творчого натхнення, яскравих емоцій і вражень для створення нових цікавих робіт.
    Потім науковий співробітник відділу історії та культури Лариса Василівна Землянська провела невеличкий екскурс по виставці «Весняна феєрія», цікаво розповіла присутнім про кожну роботу, що представлена в експозиції. Також вона повідала гостям легенду, за якою була у богині Деметри прекрасна, юна дочка Персефона. Якось збирала вона квіти, її побачив Аїд і вирішив негайно викрасти її. Зевс пообіцяв брату свою дочку в дружини. Так і сталося, Аїд викрав Персефону та приховав її в надрах землі. Деметра розгнівалася на Зевса, що віддав він без її згоди Персефону. Вона покинула богів, покинула Олімп, прийняла вид простої смертної та довго блукала між людьми, проливаючи гіркі сльози. Тяжка скорбота про втрату єдиної дочки оволоділа її серцем. На землі все перестало рости. Ліси стояли оголеними, трава зблякла, квіти опустили свої барвисті віночки. Завмерло життя на землі. Голод панував скрізь, чулися плач і стогін. Не хотів загибелі людей Зевс і велів Аїду відпустити Персефону до матері на деякий час. Аїд погодився. Тоді Зевс вирішив, що що дві третини року Персефона житиме з матір'ю, а на одну третину – повертатися до свого чоловіка Аїда. Деметра повернула родючість землі, і знову все зацвіло, зазеленіло. Але щороку залишає свою матір Персефона, і кожного разу занурюється Деметра в печаль. І вся природа горює про минуле, настає зима. Спить природа, щоб прокинутись у радісному сяйві весни тоді, коли повернеться до своєї матері з безрадісного царства Аїда Персефона.
    Поезія, живопис і музика – ці поняття так близькі між собою, тому після офіційного відкриття виставки всіх гостей і учасників запросили до центрального Білого Зала, де був підготовлений невеличкий концерт. Ведучою міні-концерту виступила завідуюча відділом природи музею Анжела Степанівна Діденко, яка в жартівливій ігровій формі представила кожен номер концертної програми. Перед глядачами виступили юні вокалісти – учень музичної школи ім. Михайла Чембержи Ілля Лобанов та студентка ІДГУ Ася Некраха, які порадували всіх своєю творчістю. Відома Ізмаїльська поетеса та журналіст Оксана Картельян продекламувала свої авторські вірші.

 

DSC 1096

 

DSC 1030

 

156559896

 

DSC 1077

 

DSC 1058

 

DSC 1080

 

DSC 1072

 

 

Добавить комментарий