Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

DSC 088925 лютого після тривалої перерви, викликаної карантинними заходами в зв'язку з пандемією COVID–19, в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відбулося перше в 2021 році засідання історико-філософського клубу «Дім Тульчіанова». На початку зустрічі з вітальним словом до присутніх виступила директор музею Придунав'я Ольга Михайлівна Тірон. Вона сказала, що всі співробітники музею разом з нею дуже раді знову зустрітися в теплій дружній обстановці.


    Відкрила засідання модератор клубу, заступник директора з наукової роботи, – Катерина Петрівна Альошина, яка привітала всіх членів клубу й оголосила теми виступів на першому засіданні.
    З першим докладом виступила Катерина Петрівна. Вона розповіла, що 27 лютого Одеська область відзначає 89-ту річницю з часу заснування. Постановою IV позачергової сесії Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету XII скликання від 9 лютого 1932 року було проголошено створення Одеської області, а 27 лютого центральними державними та партійними органами СРСР було затверджено утворення Одеської області в складі Української РСР. 2 серпня 1940 року в склад області увійшли 5 районів (включно з містом Балта). 15 лютого 1954 року в склад області включена територія Ізмаїльської області, частина території області була передана Миколаївській області (Вознесенськ, Первомайськ і т.д.) та Кіровоградській області (Новоукраїнка і т.д.).
    Сьогодні Одеська область – найбільша за територією область України, розташована на південному заході країни, з населенням понад два мільйони осіб. Це одна з найбільш розвинених областей країни в економічному, туристичному, культурному та науковому напрямках. Всього в Одеській області було, як відомо, 26 районів. Зараз залишилося всього сім районів: Березовський, Білгород-Дністровський, Болградський, Ізмаїльський, Одеський, Подільський і Роздільнянський.
Для Одеської області характерний різноманітний національний склад, який багато в чому відрізняє регіон від інших областей України. Власне, українців тут не більше 55%, частка росіян становить близько 25%. У північних і центральних районах населення, в основному, представлено корінними українцями. Найбільш різноманітним є національний склад півдня та південно-західної частини Одеської області (так зване межиріччі Дністра й Дунаю), або Бессарабія. У яскравому розмаїтті інших національностей, крім українців і росіян, найбільш присутні болгари, молдавани, гагаузи, албанці. Також чимало в регіоні проживає білорусів, греків, поляків, чехів та євреїв.
    Потім перед присутніми виступила активний член клубу «Дім Тульчіанова» Сніжана Іванівна Стрепетова, яка разом з краєзнавцем, екскурсоводом Олександром Олександровичем Сєріковим, а також журналістом ВД «Кур'єр» Тамарою Бобровською створили клуб мандрівників «Сонячний вітер», який розпочав свою роботу влітку минулого року. Сніжана Іванівна детально ознайомила клубчан з діяльністю клубу, скоєних подорожах по Бессарабії та планах на майбутні поїздки.
    Також перед присутніми виступали постійні та активні члени історико-філософського клубу, які за час перерви дуже скучили за живим спілкуванням. Так, капітан 1-го рангу в відставці Павло Леонтійович Шпагін. Він висловив свою думку з недавно прочитаної в ЗМІ інформації про те, що в Ізмаїлі збираються поставити пам'ятник княгині Ользі та доцільності його зведення в нашому місті. Олександр Олександрович розповів про створену ним групу в Фейсбуці «Ізмаїл. Історія фортеці: минуле та сьогодення», а Равіль Анварович Ісламов – про свою групу «Ізмаїл ісламський». Вони повідали слухачам про дослідницьку роботу та знайдених ними цікавих фактів з історії нашого краю.
    На завершення засідання були намічені кілька цікавих для всіх тем: на кожен місяць заплановано по два-три питання по загальній історії, історії краю, про знаменитих людей міста.
    Наступне засідання історико-філософського клубу «Будинок Тульчіанова» відбудеться в останній четвер місяця 25 лютого в 15ºº. Кожен бажаючий може прийти на засідання, виступити з цікавою доповіддю та послухати інших.

 

DSC 0887

 

DSC 0897

 

DSC 0907

 

DSC 0910

 

DSC 0918

 

DSC 0923

 

DSC 0929

Добавить комментарий