-
Март 2021
-
Февраль 2021
-
В музеї Придунав'я відкрилась фотовиставка Івана Русєва "Барви корони Посейдона"
-
В музеї Придунав’я відбулося перше в нинішньому році засідання клубу «Дім Тульчіанова»
-
День народження праски – 385 років
-
День Святого Валентина. Історичні домисли
-
Лунай, рідна мово!
-
Михайло Василюк – поет з бандурою
-
Музей Придунав'я запрошує всіх до казки...
-
У свої права вступив Бик
-
-
Январь 2021
-
Декабрь 2020
-
Октябрь 2020
-
Сентябрь 2020
-
Август 2020
-
Июль 2020
-
Июнь 2020
-
Май 2020
-
Апрель 2020
-
Февраль 2020
-
В музее Придунавья господствуют цветы любви... в вышивке
-
В музее Придунавья началась масленичная неделя
-
Накануне Дня влюбленных в музее Придунавья изготовляют сувениры для любимых
-
Плекаймо рідну мову! Це - невмирущий голос України!
-
Славяне Балканского полуострова в обсуждении клуба "Дом Тульчианова"
-
Напередодні Міжнародного дня рідної мови, який громадськість святкує 21 лютого, в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я проходять уроки «Лунай, рідна мово!». 17 лютого слухачами уроку стали учні Кам'янського ЗЗСО, серед яких вихованці краєзнавчого гуртка та гуртка «Юні музеєзнавці».
На початку уроку завідуюча відділом історії та культури Світлана Яківна Арнаут ознайомила юних відвідувачів музею з виставкою «Мова – духовне багатство народу», яка розташувалася в фойє
другого поверху музею. Вона зазначила, що експозиція представлена підручниками та літературою, завдяки яким діти нашого багатонаціонального краю пізнають рідну мову, зберігаючи свої духовні корені. Це букварі, читанки на українській, молдавській, болгарській, гагаузькій, російській мовах, передані для виставки шкільними бібліотеками Придунав'я.
Далі науковий співробітник Марина Анатоліївна Вдовиченко запросила дітей у зал «З Україною в серці», де розповіла їм про історію даного свята, про його роль і значення для нашої багатонаціональної держави.
Міжнародний день рідної мови був встановлений в листопаді 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовного і культурного різноманіття. Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були в основному студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні свого рідного – бенгальської мови. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладеш) в 1971 році цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам'ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосила 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов. Майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення.
Також Марина Анатоліївна розповіла, що в Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Згідно зі статтею 10-ю Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». Українська мова є рідною майже для 50-ти млн. чоловік, ще в Україні є такі мови, які перебувають на межі зникнення.
У процесі всього заходу діти з ентузіазмом беруть участь у влаштованих для них конкурсах: відповідають на питання вікторини, складають слова з букв, переводять їх на різні мови, відгадують загадки, пояснюють сенс прислів'їв і приказок.
Україна – багатонаціональна країна, і люди на її території можуть говорити на різних мовах, які відображають історію кожної з народностей. На завершення «Уроку рідної мови» учні прийшли до висновку, що свою рідну мову потрібно берегти та розвивати.