Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA168201720314221004201022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

DSC 06022 лютого у Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я до Всесвітнього дня водно-болотних угідь відбулося відкриття фотовиставки Івана Русєва "Барви корони Посейдона".
Відкриваючи виставку, директор музею Ольга Михайлівна Тірон та завідуюча відділом природи Анжела Степанівна Діденко зазначили, що Всесвітній день водно-болотних угідь був заснований з метою привернути увагу громадськості до цінності цих природних комплексів для життя й розвитку людства та всієї планети. В цей

день 1971 року у іранському місті Рамсар було підписано конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення. Тема цьогорічного святкування: «Водно-болотні угіддя, вода й життя нероздільні».
    Водно-болотними угіддями називають ділянки води, які постійно чи сезонно вкриті водою, а іхня глибина під час відпливу не перевищує 6 метрів. Національний природний парк Тузлівські лимани — це дивовижної краси територія, яка поєднує в собі водно-болотні угіддя, море, піщаний пересип, степ і ліс.
    Лише водно-болотні угіддя, які згідно Рамсарській конвенції мають статус міжнародних, займають 19 тис. га й складають 68% від усієї площі Національного природного парку.
    До переліку водно-болотних угідь міжнародного значення входить система лиманів «Шагани-Алібей-Бурнас». Це 13 лиманів, 200 м акваторії моря, 44 км лісових урочищ, нетипових для степної зони.
    Через територію парку проходить міграційний коридор, через який пролітають мільйони птахів під час сезонних мандрівок до місць гніздування. Лимани — це місце відпочинку перелітних птахів та гніздування водоплавних пернатих. Відразу відмічено 262 види птахів, 65 занесені до Червоної книги України. Налічують 41 вид ссавців, 9 з яких занесені до Червоної книги України. Ентомофауна – 122 вид. 615 видів рослин, 16 внесені до Червоної Книги України, найбільша частина — лікарські рослини.
    До Рамсарських угідь їх було включено Постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 1995 року.
    Цінність водно-болотних угідь:
    - основне джерело питної води;
    - мальовничі краєвиди;
    - прекрасні території для відпочинку.
    Це території, які виконують багато екологічних функцій та є джерелом основних засобів для існування та забезпечення добробуту людей.
    Рослини водно-болотних угідь виконують роль фільтрів:
    - очищують стічні води;
    - поповнюють водоносні горизонти підземних вод.
    Водно-болотні угіддя запобігають природним катаклізмам:
    - запобігають розливам річок;
    - пом’якшують вплив штормів і повеней;
    - захищають берегову лінію від руйнування;
    - захищають від засухи.
    Водно-болотні угіддя допомагають у боротьбі зі зміною клімату, адже вони поглинають вуглець і продукують кисень.
    Водно-болотні угіддя — прекрасні місця для відпочинку, оздоровлення та спостерігання за птахами, адже вони є середовищем існування водоплавних птахів.
    Водоплавні птахи складають 45% від 258 видів пернатих, що загалом зустрічаються на території парку. Спостерігаючи за їхньою красою, дихаючи свіжим повітря, душа отримує насолоду, а тіло здоров'я. Птахом 2021 року обрана синиця чубата.
    Водно-болотні угіддя годують нас та забезпечують ресурсами для природних промислів, будівництва та опалення. Пам'ятаємо: природа може існувати без людини, а здоров'я людини та її добробут цілком залежить від природи.
    Будьмо дбайливими господарями на нашій землі!
    Іван Русєв — доктор біологічних наук, природозахисник, журналіст, учасник 500 експедицій. Ходив пішки та об’їздив 10000 км. Мав 15 фотоапаратів.
    Іван Русєв: «Мені дуже пощастило: моя професія та хобі завжди разом. Я дуже люблю природу та люблю фотографувати. Фотоапарат у мене був з юності. Я не можу перебувати у природі без можливості фіксувати побачене. Можна, звичайно, переконувати словом, але коли ти показуєш картинку, яка буде відображати красу природи, це набагато ефективніше. Моє хобі — фотографія».
    Журналіст газети у своїй публікації назвала Тузлівські лимани «Корона Посейдона». І дійсно, з висоти пташиного польоту лимани нагадують вінець бога моря. Виставка демонструє красу та біорізноманіття водно-болотних угідь Національного природного парку Тузлівські лимани. Виставка пропонує поринути у чудовий світ чарівної, первозданної, дикої природи.

 

                  Науковий співробітник музея                                                                           Труфкін Р.В.

 

DSC 0599

 

DSC 0611

 

DSC 0603

 

DSC 0613

 

DSC 0633

 

DSC 0628

Добавить комментарий