Архів записів

Новини

IMG 416816 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день, присвячений терпимості (International Day for Tolerance), приурочуючи до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість (резолюція 51/95).

Просмотров: 42

1222Щорічно 9 листопада, починаючи з 2014 року, в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Це свято було засноване з метою відзначити вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.
Дослідники вважають, що прабатьком української культури можна

Просмотров: 76

12009 листопада – день української писемності та мови, встановлений указом президента України Леонідом Кучмою у 1997 р. Датою свята було обрано День вшанування Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Вважається, що з преподобного Нестора починається письмова Українська мова.
Нестор Літописець – людина, яка написала першу історію нашої країни. Дата його народження невідома (приблизно 1056 р.), ім'я – теж. Нестором його назвали при постригу в ченці в Києво-Печерському монастирі – першої чернечої обителі на Русі, заснованої в 1051 р. Головна праця його життя – «Повесть временных лет», що розповідає про початок Русі й основні події тих століть, про біблійну історію світу. Він зарахований до лику святих не тільки в Російській Православній Церкві, а й внесений до списку святих Римсько-Католицької Церкви.
    Є припущення, що писемність на території України мала кілька варіантів: у Північному Причорномор'ї користувалися абеткою,

Просмотров: 80

IMG 1874Ви здивовані? Так, таке свято дійсно існує. Є версія, що килими «прийшли» до нас разом з татаро-монгольським ярмом, кочівники прикрашали й утеплювали килимами юрти. Хоча, в усі часи у всіх народів, включаючи слов'ян, в ходу було прикрашати та захищати житла за допомогою відрізів тканин. Захищати не тільки буквально – від бруду та пилу, але й містично – на цих тканинах вишивали та малювали обережні знаки.
У фондах музею Придунав'я представлена колекція килимів з самих

Просмотров: 87

DSC 0572З давніх-давен людей приваблювали морські простори, глибини та істоти, які їх населяють. До дня Чорного моря зібрання морських експонатів Ізмаїльського історико-краєзнавчого музея Придунав’я значно збільшилося завдяки мешканці с. Лебедівка Бєлгород-Дністровського району Одеської області Галині Голікової, яка передала в дар музею частину своєї коллекції морських мушель. Дивують своїми розмирами мушлі Устриці чорноморської.
Чорноморська устриця або їстивна (Ostrea edulis) – цінний двостулковий молюск за свої харчові й дієтичні властивості. Устриці були звичними представниками фауни для українського Причерномор'я. Історики свідчать, що наш регіон завжди був устричним. Абсолютно всі древні поселення завалені устричними мушлями. Одним човном тоді ловили 5-8 тис. штук в день.

Просмотров: 86